Pokud se zajímáte o kulturistiku nebo se možná jen snažíte efektivně a v relativně krátkém čase proměnit svou postavu jistě vás bude zajímat jeden z novějších způsobů, jak toho docílit. Pokud jste jetě neslyšleli o SARMs, dnešní článek vám je podrobněji představí.

Co jeto SARMs a pro koho jsou vhodné?

Zkratka SARM znamená selektivní modulátory androgenních receptorů. Tedy jedná se o anabolické sloučeniny signalizující svalům růst. Používají se proto jako účinný prostředek pro budování svalové hmoty, redukci váhy a zvýšení energie a síly. Oblíbené a hojně používané jsou proto zejména mezi sportovci a kulturisty, i když na počátku byly SARMs využívány pro zlepšení svalové kondice u onkologických pacientů.

Jedná se o legální látku?

Z důvodu prokázané účinnosti na růst svalů jsou tyto látky zakázány pro sportovce Světovou antidopingovou agenturou. Ovšem prodej látek za účelem výzkumu zakázán není.

Existuje celá řada SARMs, jako například Ligandrol nebo Ostarine, které jsou velmi oblíbené.

Ligandrol je nesteroidní androgenní receptor, který byl původně také vyvinut pro léčebné účely. Pom8há pacientům s onemocněním vyznačujícím se úbytkem svalové hmoty – svalovou atrofií.

Ostarine má podobné účinky, ale je rovněž využíván jako účinný preparát při problémech s hojením kostí, tkání a vazů.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pearl-harbor-80388_640.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pearl-harbor-80388_640-150x150.jpgPR-leadersZdravíPokud se zajímáte o kulturistiku nebo se možná jen snažíte efektivně a v relativně krátkém čase proměnit svou postavu jistě vás bude zajímat jeden z novějších způsobů, jak toho docílit. Pokud jste jetě neslyšleli o SARMs, dnešní článek vám je podrobněji představí. Co jeto SARMs a pro koho jsou vhodné? Zkratka...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares