Dostat se do složité finanční situace je snazší, než by se dalo čekat. Jak z ní ale ven? Závazky se kupí a dluhy narůstají. Jak se dluhů zbavit?

Třeba prodejem nemovitosti. To ovšem v případě jejího zadlužení nebo dokonce již uvalené exekuce není vůbec snadné. Zákon dokonce nakládání s nemovitostí zakazuje a situace zdánlivě nemá řešení. Možností ale může být například výkup.

Výhodnější výkup

Častým a snadným řešením, jak umořit svoje dluhy je odprodej věci, kterou nepotřebujete. Pokud je takovou věcí nemovitost, je vhodné její prodej zvážit rychle, ideálně dřív, než bude její prodej zkomplikován exekučním řízením.

V exekuční dražbě je totiž nejnižší podání ve výši 2/3 ceny z nemovitosti, kterou určí znalec. Tato částka se případně v opakované dražbě ještě více snižuje.

To často znamená velké podhodnocení skutečné ceny nemovitosti, které nemusí stačit na umoření závazků, natož aby dlužníkovi i nějaké peníze pro vlastní potřebu zbyly. Proto je lepší, když si obstará výkup nemovitosti sám.

Jak rychle zajistit výkup nemovitosti?

Nejlépe je svěřit se do rukou odborníků. Společnost, která se zabývá pomocí lidem v obtížné situaci, dokáže zajistit okamžitý výkup nemovitosti. Co to znamená? Že svou nemovitost můžete prodat třeba již do 24 hodin.

Celý proces – výkup nemovitostí

  • identifikace nemovitosti
  • odborná firma, která se zabývá výkupem, prověří její právní stránku na základě listu vlastnictví
  • spolu s majitelem nemovitost navštíví a zjistí její aktuální stav
  • na základě několika faktorů určí výkupní cenu
  • v případě shody s její výší zpracuje advokát smlouvykupní smlouvu a smlouvu o advokátní úschově (což je nejobvyklejší řešení platby za nemovitost)
  • po podpisu smluv dojde k jejich doručení na katastr nemovitostí
  • zde poběží zákonná lhůta pro zapsání nemovitosti
  • platba za nemovitost bude vyplacena po zapsání nemovitosti nebo ihned na základě předávacího protokolu

Které nemovitosti jsou vhodné k výkupu

Tímto způsobem je možné vykoupit prakticky jakoukoli nemovitost. Můžete tak vyřešit výkup domu, bytu nebo chaty, ale takévýkup pozemku, stavební parcely, pole, zahrady nebo třeba vodní plochy.

Co ovlivní kupní cenu?

Okamžitý výkup nemovitosti je v mnoha ohledech výhodnější než později nařízená nedobrovolná dražba. Mimo nízké vyvolávací ceny dochází často k samotné dražbě až po několika letech od zaplombování nemovitosti, navíc majitel už v takovém případě prakticky nemůže prodej ovlivnit. Výkup je oproti tomu rychlý a jeho výsledkem je přímý zisk finančních prostředků.

Kupní cenu ovlivňuje řada faktorů. Především je to lokalita, její stav a samozřejmě druh nemovitosti. Není ale výjimkou získat třeba až 90 % tržní ceny. Oceňování je vždy zcela individuální a v oboustranné shodě. Více informací získáte na stránce Vykupnemovitostipraha.cz.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vykup-nemovitosti.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vykup-nemovitosti-150x150.pngPR-leadersBydleníDostat se do složité finanční situace je snazší, než by se dalo čekat. Jak z ní ale ven? Závazky se kupí a dluhy narůstají. Jak se dluhů zbavit? Třeba prodejem nemovitosti. To ovšem v případě jejího zadlužení nebo dokonce již uvalené exekuce není vůbec snadné. Zákon dokonce nakládání s nemovitostí zakazuje a situace...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku