Pamatujete si, jak jste jako malí vybarvovali omalovánky? Není snad nikdo, koho by kreslení v dětských letech plných pohody nebavilo. Omalovánky mandaly určené pro dospělé vás dokáží vrátit do dětských let, a především přináší skvělou relaxaci a psychické uvolnění. Právoplatně se stávají stále větším hitem současnosti.

Vymalovávání jako psychický relax

Omalovánky jsou celkově uklidňující činností, která nás po nabitém dni dokáže zbavit psychického napětí a přinést nám chvíli zaslouženého klidu. Jedná se o originální kreativní koníček i o skvělou terapeutickou pomůcku.

Díky soustředění se jen na barvu a tvar působí tyto omalovánky proti stresu, před kterým se v dnešní době velice těžko utíká.

Tvary mandal jsou různorodé. Váš výběr může být založený na jejich složitosti, ale i čistě jen na subjektivním pocitu. Je vám nějaké provedení psychicky blízké, i když nevíte, proč se vám líbí a proč vás oslovuje právě ono? Nevadí.

Věřte svým pocitům. Právě takové omalovánky jsou tou nejlepší volbou pro správný relax. Díky velkému množství rozmanitých tvarů si najde každý to pravé a při pravidelném vykreslování tak lze stále tvořit něco nového a originálního.

Co všechno mandaly přináší?

Mandaly jsou vhodné jako omalovánky pro dospělé i pro děti. Vedle terapeutických účinků plní samozřejmě i estetickou funkci. Hotovými výtvory vlastní tvorby si můžete originálně ozdobit váš domov. Jejich relaxační a meditační efekt je však nezanedbatelný. Důvodů, proč přináší naší psychice takové uvolnění, je hned několik.

Něco jste vytvořili

Je všeobecně známo, že kreativita je skvělá pro naši mysl. Podporuje její činnost a zároveň vám umožňuje si odpočinout. Z vlastních výtvorů má vždy každý velkou radost. Navíc efektivní výsledek pomáhá zvýšit sebevědomí a získat skvělý pocit z dobře odvedené práce.

Emoce, které jste do tvorby vložily, přenesete z vlastní hlavy na papír. Omalovánky s mandalou jsou takovým barevným deníčkem vašich nálad, pocitů i starostí.

Prací přejdete na jiné myšlenky

Pořekadlo a písnička „dělání, všechny smutky zahání“, je pravdivé a stále platné. Antistresové omalovánky vás přivedou ihned na jiné myšlenky. Při soustředění se na vybarvování zaměstnáte svůj mozek uvolňující činností, díky které si přestane na chvíli dělat starosti s každodenními problémy.

Jak vykreslovat mandaly?

Pro dětské ani dospělácké omalovánky neexistují žádná pravidla. To je na nich nejlepší. Můžete je vymalovávat, jak uznáte za vhodné a jak se vám to bude líbit. Právě díky svobodě a volnosti mají mandaly tak skvělý vliv na psychickou pohodu.

Jejich tradice v rámci uvolnění od stresu a pozorování emocí či vnitřních skrytých problémů je velice dlouhá. I slavný psycholog Carl Jung je dával svým klientům na kreativní vybarvování jako součást psychiatrické léčby a arteterapie.

Velký výběr různých typů antistresových omalovánek a mandal najdete na www.poznani-knihy.cz

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/antistresove-omalovanky.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/antistresove-omalovanky-150x150.jpgPR-leadersTipyPamatujete si, jak jste jako malí vybarvovali omalovánky? Není snad nikdo, koho by kreslení v dětských letech plných pohody nebavilo. Omalovánky mandaly určené pro dospělé vás dokáží vrátit do dětských let, a především přináší skvělou relaxaci a psychické uvolnění. Právoplatně se stávají stále větším hitem současnosti. Vymalovávání jako psychický relax Omalovánky jsou celkově uklidňující činností, která nás po nabitém...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku