Milujete zvuk rychlých motorů, vůni benzínu a pocit, že s vaším autem jedete s větrem o závod? Nadšenců, kteří si chtějí užít radost ze sportovní jízdy je jistě mnoho, ale jak na to, když k tomu váš vůz není zcela uzpůsoben? Tak samozřejmě řešení se nabízí hned několik, ale když vynecháme možnost, půjčit si nějaké dravé auto od kamaráda či z půjčovny nebo si našetřit na své vlastní, ještě je tu možnost, upravit si své stávající auto, aby mělo lepší jízdní vlastnosti a splňovalo ten vytoužený pocit pořádné sportovní jízdy.

Správné odpružení

Možná se to nemusí na první pohled zdát, ale úprava vozidla tak, aby mělo lepší jízdní vlastnosti více podobné závodnímu nebo řekněme sportovnímu vozu, není tak těžké, ani ne tak nutně nákladné. Stačí vyměnit některé komponenty, které významným způsobem jízdní vlastnosti ovlivňují a opravdu nemusíte kupovat nový závoďák. I u starších vozů, tak dosáhnete relativně snadno skvělého výkonu a pocit s jízdy bude nezaměnitelný. U tolik oblíbených aut, jakými u nás bezesporu jsou Škody Octavie, stačí nechat namontovat sportovní pružiny Octavia 2 místo těch původních a zejména při ostřejším typu jízdy hned poznáte ten rozdíl.

I na rychlosti záleží

Sportovním odpružením to pochopitelně jen začíná. Na úpravě motoru se v profesionální autodílně jistě také domluvíte a postupně vyladíte svůj vůz k naprosté dokonalosti. Nejrůznější úpravy motorů, tak aby auto podávalo ten nejlepší výkon jsou zásadním předpokladem pro kýžený výsledek, ale nezapomínejte na to, že vše by mělo také být v souladu s platnou legislativou.

A pak ještě pěkně doladit

Správné odpružení i perfektně naladěný motor již máte, teď ještě, aby váš miláček skutečně na první pohled budil dojem sportovního vozu. Možností je hned několik, pěkný spojler, závodní sedačka a kvalitní ozvučení a velká jízda ve stylu Rychle a zběsile může začít 🙂

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/07/super-charged-engine-2770374_1920-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/07/super-charged-engine-2770374_1920-150x150.jpgPR-leadersAuto-motoMilujete zvuk rychlých motorů, vůni benzínu a pocit, že s vaším autem jedete s větrem o závod? Nadšenců, kteří si chtějí užít radost ze sportovní jízdy je jistě mnoho, ale jak na to, když k tomu váš vůz není zcela uzpůsoben? Tak samozřejmě řešení se nabízí hned několik, ale...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku