Již od svých deseti let, miluji rybaření. Pamatuji si, jako by to bylo včera, kdy mě můj děda vzal na první rybolov. Sumce, kterého děda chytil, tehdy památečně pustil zpět do vody a tak trochu mě nechal si myslet, že jsem ho ulovil já. Ten den, se mi vryl do paměti a dnes, když už i já chodím se svými vnuky rybařit, popadne mě často tento milý sentiment. Jak říkám svým vnukům, správný rybář vždy potřebuje především správné rybářské potřeby bez kterých, se při lovu neobejde. Tudíž, veškeré své ušetřené peníze, které neprojdou rukama mé manželky, což samozřejmě tvrdím s nadsázkou, rád investuji do kvalitních rybářských prutů, stoliček, návnad, navijáků a také oblečení. I můj děda v tehdejší době, měl na své poměry poměrně kvalitní vybavení, které mu přineslo hned několik pěkných úlovků.

Potřeby pro rybáře se musí vybírat pečlivě

Jako správný děda, jsem samozřejmě nemohl své vnuky nevzít do prodejny s rybářskými potřebami, ač sám dávám raději přednost moderním vymoženostem, tudíž objednávám rád zboží přes internet, udělal jsem pro jednou výjimku. Mí vnuci totiž chtěli vědět, jak opravdové potřeby pro rybáře vybírat. S malou přednáškou a hřejivým pocitem u srdce, jsem jim prozradil vše, co starý rybář může předat další generaci, díky níž tento koníček jen tak nevymizí ze světa. Jejich údiv byl obrovský, zejména tehdy, když svůj zrak upnuli na luxusní rybářské křeslo, za které by se člověk nestyděl ani ve svém bytě a celou řadu oblečení, do kterého ještě budou muset pár let růst.

Rybářská křesla jsou naprosto jiná, než před lety

Rybářská křesla dnes již dávno nejsoucím, co bývávala. Děti, se nemohli vynadívat na jedno z nich, které bylo dokonce i polohovací. Je pravda, že ač jsem chlapcům tvrdil, že je takovéto křeslo zbytečností, sám jsem se po něm po očku díval a představoval si, jak ho rozložím u svého oblíbeného rybníku a dám si na něm „šlofíka“ do doby, než ucítím první úlovek na své udici. A možná si ke svým čerstvým šedesátinám, pořídím jedno takové křesílko pro správné rybáře, kdo ví.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/publicdoc-kveten-soutez-web-1_1300_360_184943-1-1024x284.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/publicdoc-kveten-soutez-web-1_1300_360_184943-1-150x150.jpginfo@press-media.czTipyJiž od svých deseti let, miluji rybaření. Pamatuji si, jako by to bylo včera, kdy mě můj děda vzal na první rybolov. Sumce, kterého děda chytil, tehdy památečně pustil zpět do vody a tak trochu mě nechal si myslet, že jsem ho ulovil já. Ten den, se mi vryl...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku