Nevíte, co udělat se skříní plnou stále ještě pěkných věcí? Rádi byste udali oblečení po dětech kamarádkám, ale ony právě nemají ratolesti vhodného věku?

Nechte vaše oblečení, aby pomáhalo tam, kde je nejvíce potřeba – a to díky oranžovým kontejnerům.

Právě ty můžete díky společnosti POTEX s.r.o. najít po celém území Prahy. Kromě oranžové barvy se prozradí také nápaditou grafikou ukazující, co se s odloženým oblečením stane dál. S potěšením tak zjistíte, že i více obnošené kousky se mohou proměnit třeba v matrace, přikrývky, čisticí hadry, izolace nebo dokonce papír!.

Odložené oblečení pomáhá lidem bez domova i matkám s dětmi

Právě teď, v chladných podzimních a zimních měsících, může vaše nepotřebné teplé oblečení bez nadsázky zachraňovat život. POTEX totiž spolupracuje s mnoha organizacemi, jimž přetříděný textil dodává. Jde například o neziskové organizace Naděje, CSSP, Sananim, Klokánek, Naše dítě ale také třeba Pomocné tlapky. Nic tak neskončí v odpadu, každý kus oblečení je pečlivě posouzen a využit přesně tam, kde je ho nejvíce potřeba.

Použitý textil na skládku nepatří

Zamysleli jste se někdy nad tím, co se stane s vaším oblečením, které jednoduše vhodíte do černého kontejneru? Přesně tak – nic. Prostě jen bude zabírat místo někde na skládce a znečišťovat životní prostředí. Ale není to škoda, když může dostat ještě druhou šanci? Právě proto společnost POTEX s.r.o. sbírá a třídí oděvy po celý rok. Kontejnery jsou přístupné 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Ulevíte tak nejenom svému šatníku, ale i lidem ve svém okolí a v neposlední řadě také přírodě! Snížíte množství odpadu na skládkách, uděláte radost a pomůžete potřebným – a to už přece stojí za to! Více se dozvíte na stránkách www.recyklujemetextil.cz.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/1200x630-1024x538.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/1200x630-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníNevíte, co udělat se skříní plnou stále ještě pěkných věcí? Rádi byste udali oblečení po dětech kamarádkám, ale ony právě nemají ratolesti vhodného věku? Nechte vaše oblečení, aby pomáhalo tam, kde je nejvíce potřeba – a to díky oranžovým kontejnerům. Právě ty můžete díky společnosti POTEX s.r.o. najít po celém...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares