Letošní léto bude prý opět i v našich zeměpisných šířkách nezvykle horké. Teplých dnů je čím dál tím více a tak je třeba zdůraznit jak moc je důležité chránit pokožku těla proti škodlivým účinkům slunečního záření. Slunce je samozřejmě v první řadě životadárným zdrojem energie. Pomáhá lidskému tělu při tvorbě důležitého vitaminu D, ale pokud ho vystavíme slunečnímu záření na příliš dlouho, může mít účinky spíše destruktivní. Od zarudnutí a popálení kůže až po rakovinové bujení. To vše slunce dokáže a čísla jsou v tomto ohledu nemilosrdná. Rakovina kůže je závažné onemocnění svým nezodpovědným chováním si je může přivodit každý z nás.

opalování těloObecně platí, že v hlavní sezóně, za kterou se má období od května do září, bychom se neměli přímému slunečnímu záření vystavovat  v době od jedenácti hodin dopoledně až do třetí hodiny odpolední. Pokud se na slunci pohybovat musíme či chceme, pak bychom měli používat ochranný krém s faktorem minimálně 30. Mnozí z nás jsou stále mylně přesvědčeni o tom, že stačí jediná aplikace krému na celý den. Na krémech je přece uvedeno, že jsou voděodolné. Nikdy na toto nespoléhejte a krém nanášejte opakovaně, zejména pokud na slunci trávíte delší čas. Tělo se v horkých dnech více potí a krém je i proto třeba nanášet opakovaně. Nespoléhejte na to, že se dobře opalujete, riziko poškození kůže je sice u tohoto fototypu nižší, ale neznamená to, že není. Máte-li děti ve věku do tří let, dbejte na to, aby slunci byly vystavovány jen přiměřeně dlouhou dobu a ochranný faktor volte 50. Vhodné je chránit je i správným oděvem, pokrývkou hlavy a nezapomínejte také na sluneční brýle. I oči trpí slunečním zářením a voda paprsky odráží a tím je jeho účinek silnější. Správnou ochranou pokožky od útlého dětství snížíte riziko vzniku rakoviny kůže.

Při koupi ochranných prostředků, ať už krémů nebo i slunečních brýlí, dbejte na to, aby byly kvalitní. Vysoká cena není vždy zárukou kvality. Mnohé testy prokázaly, že deklarované faktory byly ve skutečnosti mnohem nižší. Dejte si proto pozor a informujte se o výsledcích testů takových krémů.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/opalování-1024x675.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/opalování-150x150.pngPR-leadersZdravíZprávyLetošní léto bude prý opět i v našich zeměpisných šířkách nezvykle horké. Teplých dnů je čím dál tím více a tak je třeba zdůraznit jak moc je důležité chránit pokožku těla proti škodlivým účinkům slunečního záření. Slunce je samozřejmě v první řadě životadárným zdrojem energie. Pomáhá lidskému tělu při...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku