Bytové doplňky sice dotváří celkový vzhled interiéru, ale nikde se nepíše, že mají hlavní slovo. Daleko viditelnějším a více klíčovým prvkem, který ovlivňuje celkový design místností jsou interiérové dveře, které musí ideálně hrát s nábytkovými dvířkami hotový koncert. Pojďme si prozradit, jak tento prvek každého domova vybrat. Dveřní kování není tím základním parametrem, který při výběru rozhoduje.

Rozhodující je povrchový materiál

Stejně jako když vybíráte stolové podnože nebo nějaké konkrétní kusy nábytku do interiéru, díváte se především na materiál, ze kterého je daná věc vyrobená. A je to zcela logické. Vždyť nábytek se velkou měrou podílí na tom, jak dlouho s vámi daná věc v interiéru zůstane. Jestli bude mít dlouhého trvání nebo jestli svou životností nezvládne překonat ani sklenici sídlící na polici.

Na materiál se dívejte i v případě výběru dveří. Povrchový materiál by se neměl podceňovat. Z posledních statistik vyplývá, že největší zájem je o takzvané CPL laminát, který se hodí nejen do rodinných domácností, ale i do domovů, kde sídlí domácí mazlíčkové. Dobře totiž odolává jak vodě, ale také jiné podobě náporu. Navíc barva materiálu nemá tendenci vyblednout.

Milovníci přírodních prvků, kteří chtějí sázet ideálně jen a pouze na dřevo se upínají na masiv. I když se jedná o dražší alternativu, je bezesporu dobrá. Také stoly s dýhou dřeva stojí za zvážení, jejich benefitem je nejen hezký vzhled, ale i snadnost otevírání a zavírání.

Ať dekor sedí do celkového interiéru

V čem se nejvíce chybuje? Ve výběru dekoru. Je důležité, abyste při výběru celkového designu mysleli na dvě pravidla, a sice – odstín dveří musí vždycky ladit k vaší podlaze (nebo může být přímým kontrastem), a zároveň nedávejte pouze na fotografie z katalogů. Ty jsou totiž velice často zavádějící a mohou způsobit, že následné koupě budete litovat.

Raději si v případě nákupu dveří přes internet nechte zaslat vzorky, kde na vlastní oči uvidíte odstíny daných barev, nebo jděte rovnou do obchodu, kde se na ně můžete také podívat a sáhnout si na ně.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/10/door-3036579_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/10/door-3036579_960_720-150x150.jpginfo@press-media.czTipyBytové doplňky sice dotváří celkový vzhled interiéru, ale nikde se nepíše, že mají hlavní slovo. Daleko viditelnějším a více klíčovým prvkem, který ovlivňuje celkový design místností jsou interiérové dveře, které musí ideálně hrát s nábytkovými dvířkami hotový koncert. Pojďme si prozradit, jak tento prvek každého domova vybrat. Dveřní kování...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku