Uvažujete nad tím, že od základů „překopete” svou domácnosti? Nudí vás její zařízení, toužíte po něčem novém a moderním? Pak vaše pozornost bude směřovat ke středomořskému stylu, který bude vládnout příštímu roku. Letos se naše pozornost upínala spíše na tradiční skandinávské bydlení, ale to hodnotí rok 2022 jako velkou nudu. Daleko lepší jsou zdobené dlaždice a kombinace modrého a bílého odstínu.

Přesně tak lze definovat středomořský styl bydlení, který se do domácnosti dostane velice snadno. Stačí investovat do modrých sedacích vaků nebo do vzorovaných povlaků na polštáře, kterými vystelete rozkládací pohovku.

Není nad přirozené světlo

Pokud se domníváte, že se středomořský styl od aktuálně oblíbeného skandinávského stylu příliš liší, není tomu tak. Některé prvky totiž mají naprosto totožné. Kupříkladu máme na mysli přirozené světlo, které by mělo hrát ve vašem domově prim. Proto na garnýže nevěste mohutné závěsy nebo neprůhledné záclony, jež by světlu neumožnily vstoupit dovnitř (a navíc by vás stály příliš mnoho peněz).

Stejně tak mají podobné to, že sází na přírodní materiály. I ve středomořském bydlení má dřevo zelenou, zejména pak to, které je ryze přírodního charakteru bez nátěrů nebo lakování.

Organické tvary a barvy

Abyste dostali do svého příbytku přesně to, co Středomoří definuje, nebojte se investice do organických tvarů a barev. Již zmiňované zdobené dlaždice mohou obložit nejen kuchyni, ale samozřejmě i koupelnu, které navíc mohou dominovat i působivé pokojové rostliny.

Mezi typické barvy středomořského stylu bydlení patří již také zmiňovaná bílá a modrá, které se k sobě dokonale hodí a které společně navozují pocit klidu. Navíc jsou velice vzdušné čili se nemusíte obávat, že by interiér po optické stránce zmenšily.

Pokud vám dvě barvy přijdou jako málo, můžete vsadit ještě na třetí. Tou může být zelená nebo žlutá, případně odstíny s nádechem do oranžova.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/10/modern-minimalist-lounge-3100785_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/10/modern-minimalist-lounge-3100785_960_720-150x150.jpginfo@press-media.czMóda a StylUvažujete nad tím, že od základů „překopete” svou domácnosti? Nudí vás její zařízení, toužíte po něčem novém a moderním? Pak vaše pozornost bude směřovat ke středomořskému stylu, který bude vládnout příštímu roku. Letos se naše pozornost upínala spíše na tradiční skandinávské bydlení, ale to hodnotí rok 2022 jako velkou...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku