Při výběru kancelářského monitoru musíme brát v potaz celou řadu parametrů. Jen tak nám zařízení bude sloužit k naší spokojenosti. Které to jsou?

Dbejte na kvalitu

Přestože se může zdát, že kancelářský monitor nemusí splnit takové nároky jako například ten herní, rozhodně není na místě přehnaně šetřit. Monitor budete používat pro práci několik hodin denně a kvalita zobrazení tomu musí odpovídat.

Stanovte si současně cenové rozpětí, na které jste ochotni přistoupit, platí samozřejmě, že levnější zařízení budou mít horší parametry.

Typ monitoru a zobrazovací technologie

S jinou technologií, než jsou LCD monitory se už dnes prakticky nesetkáte. LCD monitor však nabídne různé zobrazovací panely, tedy technologie zobrazení. A ty rozhodují o kvalitě obrazu nemalou měrou.

V současných podmínkách už se zpravidla vyplatí sáhnout při nákupu LCD monitoru do kanceláře po IPS panelu. Ten vyniká dostatečně živým a přirozeným podáním barev a zdařilými pozorovacími úhly. Používat ho mohou i ti, kteří vytváří grafiku nebo pracují s fotografiemi.

Starší TN technologie je již na ústupu a najdeme ji ve starších a levnějších modelech. V případě, že máme omezený rozpočet a zároveň monitor používáme primárně na práci s textovým nebo tabulkovým editorem, bude TN technologie svou kvalitou stále dostačující.

Velikost monitoru

U výběru vhodné velikosti bude jednak rozhodovat čas strávený používáním monitoru. Druhým měřítkem je opět cena.

Monitory s úhlopříčkou 19 palců jsou levnější, ale na druhou stranu poskytnou méně komfortu. Budeme-li před obrazovkou denně trávit řadu hodin, spíše je vhodné zvolit zařízení s úhlopříčkou 22 palců.

Rozlišení

S velikostí plochy je potřeba adekvátně navyšovat také rozlišení monitoru. Pro 22palcové monitory je dnes již standardní hodnotou rozlišení 1920 × 1080.

Rozhodně nelze tvrdit, že čím vyšší rozlišení, tím lépe. Platí totiž, že vysoké rozlišení znamená jemnější detaily a to, že se na obrazovku vejde více bodů, tedy více informací. Na druhou stranu jsou ale jednotlivé prvky malé, což může způsobit horší čitelnost. Opět tak rozlišení volíme primárně z hlediska toho, k čemu monitor potřebujeme.

Pořizovací cena – jak ušetřit

Nejlevnější monitory lze pořídit za ceny už do zhruba 5 000 Kč. Většině nenáročných uživatelů stačí. Trávíte-li však u počítače mnoho hodin denně, rozhodně má smysl investovat více a porozhlédnout se v cenové kategorii do 10 000 Kč.

To už může být pro řadu uživatelů nicméně značná finanční zátěž. Jako řešení se pak nabízí nákup repasovaného kancelářského monitoru. V takovém případě lze zařízení pořídit s výraznou slevou až 60 % oproti zcela novému modelu. Navštivte stránky inComputer.cz, kde najdete velké množství repasované výpočetní techniky.

Před nabídkou do prodeje vše prochází náročným testováním a samozřejmostí je záruka na 12 měsíců. Vzhledem k tomu, že jde o kancelářské monitory z vyšších modelových řad výrobce jejich výdrž vás mile překvapí.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/computer.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/computer-150x150.pngPR-leadersTipyPři výběru kancelářského monitoru musíme brát v potaz celou řadu parametrů. Jen tak nám zařízení bude sloužit k naší spokojenosti. Které to jsou? Dbejte na kvalitu Přestože se může zdát, že kancelářský monitor nemusí splnit takové nároky jako například ten herní, rozhodně není na místě přehnaně šetřit. Monitor budete používat pro práci několik...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares