Zima se pomalu, ale jistě blíží. Pokud tedy potřebujete zařídit na zimu lepší vytápění, výměnu kotle nebo instalaci nového tepelného čerpadla, je nejvyšší čas se do toho pustit. Na co si při výběru tepelného čerpadla musíte dát pozor? A podle čeho vybrat to nejlepší tepelné čerpadlo?

Technické řešení tepelných čerpadel

Na trhu naleznete hned několik technických řešení tepelných čerpadel, mezi kterými jsou veliké rozdíly. Systém země/voda je vynikající na místa s nízkými venkovními teplotami, jakým jsou například hory. Pokud k němu zapojíte ještě plošný kolektor, je to nejlepší řešení na volném pozemku – má dlouhou životnost a co se týče spotřeby, je nejúspornější. Systém vzduch/voda s radiátory má mnohem vyšší spotřebu, a to i než systém vytápění země/voda s podlahovým topením. Pokud se ale pro radiátory musíte rozhodnout, navrhněte je na co nejnižší teplotu topné vody.

Důležitý je správně provedený projekt

Před nainstalováním a výběrem tepelného čerpadla si nechte vyhotovit projekt. Nejlépe vám s ním pomůže nějaká specializovaná firma, třeba ta, která má na starost tepelná čerpadla Tábor. Správně vytvořeným projektem zabráníte zbytečnému předimenzování tepelného čerpadla a ušetříte. Pokud by bylo tepelné čerpadlo zbytečně nadhodnocené, může dojít ke zkrácení životnosti kompresoru a celý systém se hůře reguluje. Vybírejte si raději ta nejjednodušší řešení. Komplikované systémy sice mohou být účinnější, nesou s sebou však zvýšenou údržbu a s ohledem na všechny komplikace, které s sebou přináší, se většinou nevyplatí.

Státní dotace na tepelná čerpadla

Dotační program Nová zelená úsporám i letos poskytuje žadatelům, kteří splní podmínky, finanční příspěvek na ekologičtější bydlení. Dotace na nová tepelná čerpadla se týká všech jejich druhů (voda/voda, země/voda i vzduch/voda), a celkem můžete od státu získat příspěvek až 100 000 Kč, s tím, že dosahuje maximálně 50 % výdajů. Pokud tedy budete pořizovat nové tepelné čerpadlo, podívejte se, zda splňujete všechny potřebné podmínky k získání dotace. Pokud ano, podejte si včas elektronickou žádost na webových stránkách Nová zelená úsporám, na kterých najdete také, jak v případě podávání žádosti o dotaci na tepelná čerpadla postupovat.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Vitodens-200-W_Milieu_People.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Vitodens-200-W_Milieu_People-150x150.jpgPR-leadersBydleníZima se pomalu, ale jistě blíží. Pokud tedy potřebujete zařídit na zimu lepší vytápění, výměnu kotle nebo instalaci nového tepelného čerpadla, je nejvyšší čas se do toho pustit. Na co si při výběru tepelného čerpadla musíte dát pozor? A podle čeho vybrat to nejlepší tepelné čerpadlo? Technické řešení tepelných čerpadel Na...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares