Jezdíte často na služební cesty nebo pracujete jako obchodní zástupce a auto je vaším druhým domovem? Mějte jej vybavené tak, aby pro vás bylo i delší cestování komfortní a příjemné. Poradíme vám, co do auta přibalit s sebou.

Základní výbava

Mezi základní výbavu každého automobilu patří rozhodně povinná lékárnička, výstražný trojúhelník, reflexní vesta a sada na výměnu nebo opravu pneumatik. Tyto věci by měly mít v autě své stálé místo, ideálně v zadním úložném prostoru. Kromě povinné výbavy oceníte na cestách i další pomocníky pro komfortnější jízdu, případné čekání v kolonách nebo pro případ, že v autě musíte přespat.

Pro nouzové případy

Pro nouzové případy mějte s sebou v autě pitnou vodu. Případnou pet láhev s vodou oceníte i v případě, kdy vám nečekaně dojde benzín. Vodu použijte i na umývání rukou. Pro tyto případy se hodí přibalit do auta také vlhčené ubrousky, případně dezinfekci na ruce.

Mezi kritické situace patří také ztráta klíčů nebo jejich zabouchnutí v autě. Pro tyto případy oceníte možnost náhradního autoklíče, který můžete mít schovaný doma nebo jej má u sebe váš protějšek. Nový autoklíč si nechte vyrobit i v případě, že starý ztratíte a nevíte kde přesně. Autoklíč s imobilizérem je potřeba zablokovat a nechat vyrobit nový.

Pohodlí za každou cenu

Do auta si přibalte s sebou také polštář a deku pro případ, že byste museli na svých cestách zůstat někde přes noc. I kdyby se mělo jednat o noc v hotelu, rozhodně oceníte svůj pohodlný polštář, na který jste zvyklí. Je dobré mít v autě i něco na zub, ať už se jedná o sušené maso, gumové medvídky nebo třeba fitness tyčinku. Svačinu v dlouhé koloně rozhodně oceníte.

Technické nutnosti

V autě byste s sebou měli mít kromě povinné výbavy i základní nářadí. Nebojte se do kufru přibalit malý kufřík na nářadí s kladivem, šroubováky, případně se sadou gol. Před samotnou jízdou si nechte seřídit tachometr a zkontrolovat i následně opravit řídící jednotku. Vždy se snažte o bezpečnou a plynulou jízdu.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/02/vw-2723353_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/02/vw-2723353_960_720-150x150.jpgsvet zenyAuto-motoauto,cestování,co mít v autě,dlouhé cesty,pohodlí,výbavaJezdíte často na služební cesty nebo pracujete jako obchodní zástupce a auto je vaším druhým domovem? Mějte jej vybavené tak, aby pro vás bylo i delší cestování komfortní a příjemné. Poradíme vám, co do auta přibalit s sebou. Základní výbava Mezi základní výbavu každého automobilu patří rozhodně povinná lékárnička, výstražný trojúhelník, reflexní...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku