Teplých dnů snad konečně začne přibývat a zima a aprílové vrtochy upadnou v zapomnění. Pomalu se začneme zase zabydlovat na našich zahradách, terasách a balkonech a užívat si naplno sluníčka. S novou sezónou se často pouštíme i do nejrůznějších údržbových prací a někdy dojde i na nákup nového vybavení. Například zahradní nábytek. Dávno jsou (snad) již pryč časy, kdy byla většina zahrádek poseta plastovými bílými či zelenými židlemi a s nimi ladícím plastovým stolem. Nábytek pro mnohé možná nezničitelný, tedy minimálně do prvního zhoupnutí, ale esteticky tedy nic záviděníhodného. Nyní je již v nabídce celá řada zahradních setů a sestav, vybírat můžete z různých materiálů a stylu a právě u materiálů většina nejvíce váhá. Zvolit ratan, umělý ratan, již zmíněný plast, odlehčený kovový nábytek nebo zůstat u klasiky v podobě dřeva?

Jaký materiál je nejlepší pro zahradní nábytek

Nečekejte jednoznačnou odpověď, protože ta v tomto případě neexistuje. Záleží na tom, co přesně hledáte, co se vám líbí a také, kolik jste ochotní do zahradní sestavy nábytku investovat. Ratanový nábytek či ten z umělého ratanu se nemusí každému líbit, odlehčené kovové zahradní sestavy jsou sice fajn z hlediska bezúdržbovosti, ale mohou se na slunci nepříjemně rozpálit, plast je plast a zbývá dřevo. To asi do zahrady nejlépe zapadne a v kombinaci s kovem může nabídnout velmi elegantní variantu zahradního posezení. Dřevěný zahradní nábytek z masivu si nemůže vybrat ten, kdo očekává, že nábytek zůstane roky stejný a nebude se o něj muset starat. Na druhou stranu jsou to právě dřevěné zahradní sestavy, které vydrží roky krásné a hlavně moderní. Dřevo nestárne z hlediska estetického. Ano, potřebuje údržbu, ale s přípravky, které jsou nyní k údržbě dřeva na trhu to již zdaleka není žádná velká věda ani dřina. Speciální přípravky a oleje dokáží dřevo udržet i desítky let v perfektní kondici.

Jak vybrat tu správnou sestavu zahradního nábytku

Pokud již máte jasno v tom, který materiál preferujete, je dobré si také předem říci, k čemu všemu chcete váš nový zahradní nábytek využívat. Pokud to má být jen stolování, pak je váš výběr relativně snadný, pokud ale chcete na své terase i relaxovat, pak byste měli vybírat sestavu nabízející pohodlné posezení jako ve vašem obývacím pokoji. Tedy pokud preferujete pohovku, pak pohovku, případně se nabízí kombinace pohovky s křesílky, to vše doplněné o odkládací stolek.

Vytvořte si venku to pravé prostředí ke kvalitnímu odpočinku a prodlužte tak vaši obytnou zónu o další příjemné místo, kde budete rádi trávit čas s rodinou a přáteli.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vyr_1961sestava-Rovna-velka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vyr_1961sestava-Rovna-velka-150x150.jpgPR-leadersBydleníZahradaTeplých dnů snad konečně začne přibývat a zima a aprílové vrtochy upadnou v zapomnění. Pomalu se začneme zase zabydlovat na našich zahradách, terasách a balkonech a užívat si naplno sluníčka. S novou sezónou se často pouštíme i do nejrůznějších údržbových prací a někdy dojde i na nákup nového vybavení....Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku