Také vás všechny ty lockdowny a omezení už nebaví a nemůžete se dočkat prvního opravdového výletu v minimálně podobné podobě, jak jste byli zvyklí před pandemií? Věřte, že v tom nejste sami, a i když je to již skutečně vyčerpávající, jistě se blížíme zase normálním časům. A právě proto je nejvyšší čas začít plánovat, kam vyrazit, jak jen to bude možné. Dnes máme tip na dovolenou či prodloužený výlet pro všechny ty, kteří milují hory, horskou turistiku a krásnou přírodu a nechtějí cestovat příliš daleko za hranice naší země. Rakouský Schladming a jeho okolí nabízí nekonečně možností sportovního vyžití a je doslova rájem pro rodiny s dětmi. Perličkou na pomyslném dortu je pak český penzion v Rakousku, tedy přímo v Ramsau pod Dachsteinem, díky kterému se obejdete i bez znalosti cizích jazyků.

Ubytování Rakousko

Co se týká ubytování Rakousko ho má obecně dostatek, zejména v horských oblastech jsou zelené kopce i údolí doslova poseté hotely a penziony až můžete mít dojem, že vybrat si není možné. Vyberte si nejprve oblast, která se vám nejvíce zamlouvá, například ubytování Schladming, dále zadejte své požadavky, jako například možnost parkování, wi-fi apod a následně samozřejmě cenové rozmezí. Pokud se ale chcete vyhnout zdlouhavému hledání na nejrůznějších vyhledávačích, vsaďte na jistotu a zkuste český penzion v Rakousku. Nalézt jich můžete hned několik, nás ale oslovil jeden konkrétní právě v oblasti pod horou Dachstein. Malebný penzion Savisalo v městečku Ramsau je ideálním místem pro celoroční relax. Nabízí většinou dvoupokojové pokoje, ale pro rodiny poskytuje možnost až dvou přistýlek. Penzion je vyhlášen výbornou kuchyní a ochotným personálem. Pro nás skvělá zkušenost, kterou rádi doporučíme ostatním, chválí si jedna z rodin, která penzion navštívila již poněkolikáté. Služby hotelu jsou rovněž na špičkové úrovni, můžete se těšit na saunu či možnost zapůjčení elektrokol.

Kam na výlety

Tipů na výlety je v Ramsau celá řada, o prodlouženém víkendu ani nebudete mít šanci vše stihnout. Ať už se rozhodnete pokořit vrchol již zmíněného ledovce Dachstein, nebo se vydáte k největším vodopádům ve Štýrsku zvaným Riesachfall, či si dáte horský okruh okolo 5 jezer, který nabízí dech beroucí výhledy na majestátní vrcholky Alp zklamaní rozhodně nebudete. A když vám dojdou síly a budete chtít sobě a své rodině dopřát den plný zábavy bez větší námahy, můžete navštívit některý ze zábavních parků či koupališť v okolí, protože i takových dnů je o dovolené zapotřebí.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/church-4549689_1280-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/church-4549689_1280-150x150.jpgPR-leadersCestováníTaké vás všechny ty lockdowny a omezení už nebaví a nemůžete se dočkat prvního opravdového výletu v minimálně podobné podobě, jak jste byli zvyklí před pandemií? Věřte, že v tom nejste sami, a i když je to již skutečně vyčerpávající, jistě se blížíme zase normálním časům. A právě proto...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares