Vlasy jsou korunou krásy. Pokud patříte k lidem, kteří se nepyšní zrovna hustou hřívou, ptáte se, jak podpořit růst vlasů. Také toužíte po krásných vlasových účesech, které budou vždy perfektně pasovat k vašemu outfitu. Abyste se však mohli pustit do culíků, drdolů a dalšího, pojďme si prozradit fígle, po nichž vlasy rostou jako houby po dešti. 

Doplňte vitaminy a kolagen

Stejně jako pokožku nebo vzhled rukou ovlivňuje strava, je tomu tak i u vlasů. Svou pozornost proto upněte na vitaminy a minerály, které doplníte do těla. Zejména je zapotřebí doplnit vitamin A, který podporuje hydrataci vlasové pokožky. Potom vitaminy skupiny B, jež jsou vhodné pro růst buněk a tím pádem i pro růst vlasů jako takových. A nesmíme zapomenout na kolagen, který ideálně konzumujte v hydrolyzované formě, který je pro tělo tím nejpřijatelnějším. 

Co se týče zmiňovaného kolagenu, ten se bohužel začíná z těla po pětadvacátém roce života vytrácet, což může mít neblahý vliv právě na vzhled našich vlasů. Ty mohou začít vypadávat a viditelně slábnout. Jeho opětovaným doplněním je podpoříte v jejich růstu. 

Nepodceňujte péči o vlasy

Co je také důležité a doslova klíčové, je věnovat dostatek pozornosti péči o vlasy. Tím myslíme investici do kvalitních vlasových produktů, u kterých sledujte hlavně jejich složení. Vyhněte se těm, které obsahují silikony, jež jsou pro vlasy zbytečnou zátěží. Také nezapomínejte na masky na vlasy, jež používejte alespoň dvakrát týdně a vyzkoušejte i přírodní oleje do vlasů, které mají v popisu práce prokrvit pokožku hlavy a podpořit růst vašich vlasů. 

Je libo masáž hlavy?

Růst vašich vlasů je možné podpořit také tím, že jednou za čas provedete masáž hlavy. Opět mluvíme o efektivním způsobu, jak prokrvit pokožku hlavy, dodat jí kyslík a podpořit tím růst vaší kštice, která se tak zanedlouho stane vaší hlavní chloubou.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/baby-hair-5693551_1280-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/baby-hair-5693551_1280-150x150.jpginfo@press-media.czZdravíVlasy jsou korunou krásy. Pokud patříte k lidem, kteří se nepyšní zrovna hustou hřívou, ptáte se, jak podpořit růst vlasů. Také toužíte po krásných vlasových účesech, které budou vždy perfektně pasovat k vašemu outfitu. Abyste se však mohli pustit do culíků, drdolů a dalšího, pojďme si prozradit fígle, po...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku