Někdy to nemusí být jen nezodpovědný přístup k životu, ale nešťastná shoda okolností, které nás přivedou do tíživé finanční situace. Nemusíte zrovna patřit mezi finanční negramoty, abyste po několika málo špatných rozhodnutích skončili ve finanční pasti. Dluh se navrší na dluh, k tomu třeba v rodině vypadne příjem nebo se náklady navýší natolik, že v zoufalství sáhnete po půjčkách, které následně nejste schopni splácet. Ano, případů a jejich kombinací může být celá řada, ale otázkou je, co s takovými dluhy, které vám přerostou přes hlavu. Existuje oddlužení pro všechny, ale ne všichni o tom vědí. Jak vyhlásit osobní bankrot a co všechno to vlastně obnáší? To má za úkol přiblížit dnešní článek.

Oddlužení pro všechny

Co vše je třeba udělat a v jakých případech lze vyhlásit osobní bankrot stručně shrnuje desatero oddlužení. Jak tedy začít? Dobré je vědět, že se do insolvence nemůžete pustit sami. Musíte požádat některou z autorit k tomu určených. Které to jsou, určuje mimo jiné insolvenční zákon a s ním úzce souvisí i insolvenční rejstřík. V první řadě je třeba si říci, že pro všechny neznamená úplně pro všechny, ale jen všechny ty, kteří splní určité podmínky. Je třeba prokázat, že záměr pro oddlužení je poctivý a plán realistický. Bude třeba poskytnout všechny doklady, spolupracovat a v čase oddlužovacího procesu netvořit žádné další závazky, tedy dluhy. Průběh své insolvence a všechny potřebné informace jsou dostupné právě ve zmíněném insolvenčním rejstříku. A je třeba mít na paměti, že oddlužení není krátkodobá záležitost.

Profesionální pomoc s oddlužením

Děsí vás, co vše je třeba a obáváte se, zda vše zvládnete a co na to řekne vaše okolí? Nemějte obavy, obraťte se na profesionály, kteří mají s vyhlášením osobního bankrotu letité zkušenosti a nechte vše na nich. Pokud se obáváte, aby se nikdo o vaší situaci nedozvěděl a preferujete maximální diskrétnost s ohledem na citlivost tohoto problému, pak můžete dokonce vše vyřešit zprostředkovaně bez nutností osobních schůzek. Je třeba ale počítat s tím, že vaše spolupráce a snaha bude nezbytná ke zdárnému vyřešení celé záležitosti.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/11/credit-squeeze-g080b1fb03_1920-1024x781.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/11/credit-squeeze-g080b1fb03_1920-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaFinanceNěkdy to nemusí být jen nezodpovědný přístup k životu, ale nešťastná shoda okolností, které nás přivedou do tíživé finanční situace. Nemusíte zrovna patřit mezi finanční negramoty, abyste po několika málo špatných rozhodnutích skončili ve finanční pasti. Dluh se navrší na dluh, k tomu třeba v rodině vypadne příjem nebo...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku