Po menších bytech je v současné době zvýšená poptávka. Jsou cenově dostupnější a jejich provozní náklady nepředstavují pro rodinný rozpočet tak velkou zátěž, jako je tomu v případě větších bytových jednotek. Na druhou stranu však zařizování takového bytečku vyžaduje o něco rafinovanější přístup – místa není na rozdávání a nezbývá, než prostor s pomocí několika triků opticky zvětšit. Jak na to?

Vsaďte na minimalistický přístup

Bydlení v malometrážních bytech je naprosto běžné například v Japonsku, a právě v japonském minimalismu se můžete inspirovat při zařizování interiéru. Rozlučte se s nepotřebnými věcmi a nechte si doma jen to, co opravdu potřebujete, nebo vám přináší radost. V souvislosti s malým bytem skutečně platí, že „méně je více“. Na prvním místě by měla být snaha o úspornost.

Preferujte světlé barvy

Malíři Ústí nad Labem z řemeslnického cechu Ekomplex doporučují světlou výmalbu, a to ideálně ve studenějších odstínech, díky kterým lépe vyniknou stěny. Jejich kolegové, malíři Liberec, zase nedají dopustit na pastelové barvy. Odborníci se shodují, že použití tmavých tónů vede k optickému zmenšení prostoru, proto by se s nimi v malém bytě mělo šetřit. Zatoužíte-li po barevnějším prostředí, dodejte svému příbytku šmrnc pomocí dekorací a nábytku.

Sjednoťte podlahy

Nabídka podlahových krytin je pestrá a materiály se světlými dekory v ní mají největší zastoupení. Světlá podlaha je v malém bytě naprostou samozřejmostí – a navíc by měla být designově sjednocená. Dané řešení vytvoří efekt propojených místností a prostor opticky zvětší. Snažte se proto jednolitost nenarušovat prahy.

Využívejte zrcadla

Čeho by mělo být v malém bytě dostatek, jsou zrcadla. Nebojte se jim věnovat dostatek prostoru (kromě obložení stěn můžete využít i některé kusy nábytku – např. vestavěnou skříň), odmění se vám prosvětlením a optickým zvětšením prostoru. Ideální jsou velkoplošná zrcadla s decentním ohraničením.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/11/svetdnes.cz_ekomplex_uvodni-1.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/11/svetdnes.cz_ekomplex_uvodni-1-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníPo menších bytech je v současné době zvýšená poptávka. Jsou cenově dostupnější a jejich provozní náklady nepředstavují pro rodinný rozpočet tak velkou zátěž, jako je tomu v případě větších bytových jednotek. Na druhou stranu však zařizování takového bytečku vyžaduje o něco rafinovanější přístup – místa není na rozdávání a...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku