Potřebujete vizuálně zvětšit prostor nebo vylepšit místnost? Potřebujete univerzální pozadí pro experimentování s nábytkem a dekoracemi? Nechcete příliš přetížit prostor odstíny? Zvolte bílou barvu! Ovšem pokud by jste si chtěli svůj interiér vylepšit a chcete mít stěny bytu přece jen nové a moderní, vymalujte si byt podle svých představ tak, aby jste se cítili příjemně.

Jaké barvy jsou vhodné

Všechny nejoblíbenější barvy pro použití v interiéru lze rozdělit do dvou hlavních typů – na bázi vody a jiných typů rozpouštědel. Pokud se zeptáme jakéhokoli profesionálního malíře, jakou barvu zvolit pro stěny v bytě, pak v 99% případů bude odpověď stejná – na vodní bázi.
Vodorozpustné barvy se velmi dobře používají, protože:

  • rychle schnou
  • nezapáchají
  • mají dokonalé tónování
  • jsou kompatibilní s většinou stavebních materiálů

Zvláštní pozornost by měla být věnována takovým ukazatelům, jako jsou:

  • odolnost proti opotřebení
  •  požadavky na péči
  • spotřeba
  • zdraví neškodné vlastnosti

Jakou barvu stěn v ložnici si vybrat v závislosti na parametrech místnosti?

Výběr barev pro design ložnice by měl především odpovídat vkusovým preferencím majitelů domu. Dále byste se měli spolehnout na některé vlastnosti místnosti. Například pro malou místnost se nedoporučuje volit tmavé tóny. S podobným provedením bude ložnice vypadat velmi malá a ponurá, i když je vybavena světlým nábytkem. V takových podmínkách budou jemnější a světlejší odstíny harmonicky vypadat. S jejich pomocí můžete prostor vizuálně rozšířit a zpříjemnit. A to platí nejen pro klasické, ale také pastelové barvy.


Intenzivní červené nebo tmavě fialové barvy se mohou zdát atraktivní, ale pro mnoho lidí jsou až agresivní. Proto bychom měli s těmito barvami zacházet velmi opatrně. Ložnice by měla být příjemným a klidným místem, kde si člověk odpočine a načerpá sílu. Je proto vhodné používat jemné teplé nebo studené tóny.V dobře osvětlených místnostech si můžeme dovolit větší volnost výběru barev. Sluneční paprsky budou spontánně hrát na stěnách ložnice, což zvyšuje pocit pohodlí.

Špatně prosluněná místnost vypadá menší a vyžaduje použití jemných pastelových barev. Příliš tmavé odstíny mohou zvýšit vizuální dojem a dále zmenšit místnost a zbavit ji pohodlí. V této situaci nejlépe fungují měkké tóny teplé nebo studené teploty barev.

Bílá barva stěn v ložnici učiní místnost obrovskou a vizuálně výrazně zvětší její velikost. Sněhobílé stěny vám umožní experimentovat s barvou nábytku a doplňků.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/IMG_20190718_154149-1024x505.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/IMG_20190718_154149-150x150.jpgPR-leadersBydleníPotřebujete vizuálně zvětšit prostor nebo vylepšit místnost? Potřebujete univerzální pozadí pro experimentování s nábytkem a dekoracemi? Nechcete příliš přetížit prostor odstíny? Zvolte bílou barvu! Ovšem pokud by jste si chtěli svůj interiér vylepšit a chcete mít stěny bytu přece jen nové a moderní, vymalujte si byt podle svých představ...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku