Zpívat pro děti je lepší než blbnout na diskotékách, říká Adéla Frejová alias Lumpína

Redakce dopopručuje

Výhra Euromiliony: Jak vám může změnit život

Když slyšíte slovo "loterie", možná si představíte spoustu snů...

Kouzelný zábavní park pro děti plný dobrodružství

Hledáte místo, kde se vaše děti budou cítit jako...

Čištění povrchů ze dřeva i kamene je nyní snadnější

Dřevo, kámen, ozdobná omítka nebo lak vašeho veterána, to...

Pomozme Anežce zpět na vlastní nohy!

Anezka je 31letá maminka, která trpí roztroušenou sklerózou. Před...

Villeroy & Boch: Luxus a styl pro váš domov

Villeroy & Boch je synonymem pro luxus, kvalitu a inovaci...

Má skřítkovskou čepici, vedle sebe draka a kolem sebe kupu dětí. Říká si Lumpína a prý přiletěla ze země Lumpačsko. Šestnáctiletá zpěvačka Adéla Frejová nám prozradila, jaké to je, víkend co víkend vystupovat pro nejmenší, zatímco se její vrstevníci baví po klubech.

Přes týden jsi ve škole a o víkendech jezdíš po vystoupeních. Nevadí ti, že se nemůžeš bavit jako tvoji kamarádi?
Já se ale bavím. Zpěv a tanec je něco, co mě v životě naplňuje nejvíc, takže na každé vystoupení se strašně moc těším. A děti jsou to nejlepší publikum, jaké si můžete přát. Když se jim to líbí, tleskají a křičí a společně si to užíváme. A pokud vidím, že zrovna moc nereagují, vím, že musím přidat, víc je zaujmout. To jsou takové výzvy, které ráda překonávám. No a když po vystoupení přijdou s dětmi rodiče a chtějí se vyfotit, je to ta největší odměna.

Jak ses k roli Lumpíny dostala?
Lumpína vznikla před dvěma lety a původně ji dělala Mína. Ta ale potom nastartovala svoji dráhu influencerky a na Lumpínu už neměla čas. Tvůrci Lumpíny tedy uspořádali konkurz na novou Lumpínu a já ji vyhrála.

Jak ses cítila poprvé na jevišti?
Dobře. Protože jsem už měla dost zkušeností z dětské kapely Čiperkové, kde jsem působila v roli kytičky. Čiperkové jsou hodně populární, takže jsem byla zvyklá zpívat před stovkami lidí. Jako Lumpína už vystupuju rok a půl a odehrála jsem určitě tak padesát vystoupení. Naposledy jsme vystupovaly například před plným Staroměstským náměstím na Vánočních trzích.

Říkáš vystupovaly, myslíš tím sebe a kolegyni, co hraje draka?

No jasně. V drakovi je ukrytá moje kamarádka Sára, skvělá tanečnice. A když nemůže, tak jezdí Julinka. Užíváme si spolu plno srandy nejen na vystoupeních, ale hlavně na cestách. Máme super road manažerku Sabinu, která je jenom o pár roků starší než my, takže si všechny bezvadně rozumíme a vyvádíme plno blbostí. Vystupujeme po celé republice, takže to jsou stovky kilometrů strávených v autě, a ty se snažíme různě zpestřit. Naposledy jsme se třeba vsadily, že Sabina půjde natankovat v kostýmu draka. Prostě jsme pořád takové puberťačky.

Zpívat pro dospělejší publikum tě neláká?

Já občas zpívám i sama za sebe, jako Adéla Frejová, nejen jako Lumpína. Mám i svoji písničku Svým snům věř, která je k vidění na youtube. Pořadatelé mě zvou většinou jako předskokana k nějaké známější zpěvačce. Například před Mínu, které jsem dělala i tanečnici na její tour. Hodně taky vystupuju na různých benefičních akcích. Uričitě to je pěkné zpestření, ale zpívat pro děti mě opravdu baví.

Na dětské hudební scéně je poměrně vysoká konkurence, proč myslíš, že je poptávka právě po Lumpíně?
Protože jsem opravdový skřítek :)) (smích) Kromě toho pořadatelé i vidí, že na nás lidi chodí a na někoho méně. A nemáme ani zanedbatelnou sledovanost na youtube.

Když se potkáte v zákulisí s konkurencí, panuje mezi vámi nevraživost?
Ne, to určitě ne. S holkami od Čiperků jsme dobré kamarádky a ostatní účinkující pro děti jsou převážně dospělí lidé, tudíž mají rozum, ne?

Dáda vystupuje pro děti skoro celý život, myslíš, že to budeš mít taky tak?
To nedovedu říct. Momentálně studuju na střední zdravotnické škole a uvidím, kam mě život zavane dál.

Kde tě můžeme vidět v nejbližší době?
18. ledna jsme v Liberci v obchodním centru a jinak všechna vystoupení naleznete na webu, facebooku a nebo instagramu Lumpíny. Určitě se přijďte podívat, společně si zalumpačíme.

Autor: Nikola Kopecká

Svět Dnes na Facebooku
euro
Předchozí článek
Další článek