V každé rodině se čas od času vyskytne významná příležitost, která přímo volá po oslavě. Jednou jsou to narozeniny, podruhé promoce, potřetí významné výročí svatby. I když se v žádném bujarém slavení zrovna nevyžíváte, byla by škoda tyto důležité milníky opomíjet. Zorganizujte příjemné posezení, kam pozvete všechny členy rodiny a sejdete se společně u jednoho stolu. A nemusíte kvůli tomu vyrážet do restaurace, připravit jedinečnou oslavu zvládnete i sami – třeba na vaší zahradě.

Občerstvení

Na oslavě by se mělo hlavně jíst, pít, povídat a bavit se. K pití připravte dostatek nápojů – od vod, limonád a džusů přes míchané drinky až po víno nebo pivo. Zvlášť to posledně jmenované je k uhašení žízně nejlepší. Zvýšenou pozornost je třeba věnovat jídlu. Občerstvení můžete pojmout formou studeného bufetového stolu, ze kterého si vaši hosté mohou „uzobnout“ všechno, na co mají zrovna chuť – třeba jednohubky, nejrůznější saláty, slané pokrmy i sladké zákusky. Chybět pochopitelně nesmí ani tradiční grilování. Chcete-li sešlost něčím ozvláštnit, pak vašim hostům naservírujte uzené pochoutky, které jsou opravdovou delikatesou. Připravíte-li je sami ve vaší udírně, pak budete dozajista pasováni na mistra šéfkuchaře.

Výzdoba

Nepodceňte ani dekorace, které navodí tu správnou slavnostní atmosféru. Na stůl naaranžujte květiny, svíčky, kolem rozvěste barevné girlandy, balonky a osvětlení v podobě žárovek, lampionů nebo lucerniček. Neobyčejně trendy vypadají vysoké louče, kterými můžete olemovat cestu, po níž budou hosté přicházet.Vše slaďte barevně, případně výzdobu pojměte tematicky v jednom stylu – třeba námořnickém.  

Program

Rodinná oslava nemusí být žádná nuda. Když zábava upadá, můžete ji zkusit nastartovat. Připravte program, který osloví každého hosta a radost udělá i oslavenci. S nadšením se obvykle setká hudební produkce. Připravte reproduktory a nechte je rozeznít těmi největšími hity. Pokud se vaše rodina nestydí odvázat, pak si můžete nejen zatančit, ale také vyzkoušet karaoke. Stačí mikrofon a můžete si střihnout pěvecké klání. Nezapomeňte ale přitom brát ohled na sousedy – pravděpodobně ne každý bude fanouškem vašeho pěveckého umění.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/IMG_8252-1-1024x683-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/IMG_8252-1-1024x683-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníV každé rodině se čas od času vyskytne významná příležitost, která přímo volá po oslavě. Jednou jsou to narozeniny, podruhé promoce, potřetí významné výročí svatby. I když se v žádném bujarém slavení zrovna nevyžíváte, byla by škoda tyto důležité milníky opomíjet. Zorganizujte příjemné posezení, kam pozvete všechny členy rodiny a sejdete...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku