Váš starý kotel dosloužil nebo už máte dost přikládání do kamen a starostí a práce s tím spojené? Druh vytápění řeší alespoň jednou za život asi každý. Dnešní doba přináší mnohem více možností, než tomu bylo v minulosti. Jsme národ chatařů a chalupářů a nyní je tento fakt ještě umocněn faktem, že z důvodu zpřísnění podmínek pro získání hypotéky, se často lidé stěhují do svých letních sídel a uzpůsobují je celoročnímu pobytu v nich. Další skupinou jsou pak senioři, kteří se nezřídka stěhují do chat či chalup na delší část roku a do měst se vrací až se zimou. Toto všechno nutí nutí majitele přemýšlet nad efektivním vytápěním, jaké tedy jsou dnes možnosti?

Kotel na tuhá paliva, elektrokotel či plynový?

Většina lidí se rozhoduje na základě dostupnosti a ceny zdroje vytápění. Tedy pokud není vaše město či jeho část plynofikována, těžko budete vybírat kotel na plyn a mnozí nechtějí elektrokotel, aby nebyli na elektřině závislí. Zejména při výpadcích elektřiny v zimních měsících, může být toto velmi nepříjemné. Právě to jsou nakonec důvody, díky kterým vyhrají kotle na tuhá paliva. A jsou to třeba právě kotle na dřevo, které preferují zejména chataři a chalupáři, protože dřevo je pro ně přirozený zdroj tepla a jsou zvyklí jím topit mnoho let.

Pro maximální komfort bydlení v domech i víkendových sídlech jsou jasnou volbou teplovodní kotle, které kromě vytápění řeší i ohřev vody. A je to právě teplá voda, která víkendovým nadšencům začne po delším pobytu na chatě či chalupě chybět a žene je zpět do měst. Přitom řešení je tak snadné.

A ještě jeden tip závěrem, na kotle lze stále čerpat tzv. kotlíkovou dotaci, až si tedy vyberete ten pravý kotel, můžete se informovat na úřadě, zda splňujete podmínky a nějaké peníze tak i ušetřit.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/kotel.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/kotel-150x150.pngPR-leadersBydleníVáš starý kotel dosloužil nebo už máte dost přikládání do kamen a starostí a práce s tím spojené? Druh vytápění řeší alespoň jednou za život asi každý. Dnešní doba přináší mnohem více možností, než tomu bylo v minulosti. Jsme národ chatařů a chalupářů a nyní je tento fakt ještě...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares