na-pivo-s-karlem-hospodaJaká škoda, že si dnes na jedno točené nemůžeme vyrazit se spisovatelem Karlem Čapkem, Jaroslavem Haškem, Josefem Seifertem a s dalšími významnými osobnostmi Česka. Soudě podle jejich literárních děl, u stolu by se nejspíš nemlčelo. Ale víte, že ono to tak trochu jde? S velkou nadsázkou si i v 21. století můžete skočit na pivko s velikánem Čapkem a dalšími.

 

Známé pražské podniky pořád žijí

Známé pražské podniky, ve kterých sedávaly známé osobnosti naštěstí pořád žijí. Jejich interiér se mohl maličko změnit, ale pořád to jsou ty známé  podniky, především hospůdky, ve kterých se scházeli slavní – Václav Havel, Josef Seifert, Jaroslav Hašek…a proto si teď i vy můžete pomyslně přiťuknout zlatavým mokem s Karlem Čapkem, když zavítáte do hospody, kterou měl tolik rád. Co vy víte, třeba se usadíte zrovna na místě, kde i on sedával. Kde zamířit?

U Pinkasů často sedával na-pivo-s-karlem-hospoda-2František Palacký

Kdybyste měli stroj času, mohli byste dnes v pražské pivnici U Pinkasů na jednom pivku zastihnout Františka Palackého,  Bohumila Hrabala nebo Josefa Jungmanna. Právě tyto známé osobnosti zde chodily asi nejvíc. Proto i vy si na procházce Prahou můžete udělat menší zastavení a na tyto velikány zavzpomínat s korbelem zlatavého moku.

Hospoda U Fleků vás okouzlí svou atmosférou

Návštěvu hospody U Fleků můžete pojmout tak trochu i jako návštěvu malířské galerie. Interiér hospody je totiž dekorován nejrůznějšími malbami malíře Ladislava Klusáčka. Prohlídnout si můžete historické scenérie v rytířském sále nebo obraz krále Ječmínka, jak žehná pivu. Maleb je zde samozřejmě více. Prý se říká, že za odměnu měl zde malíř pivo zadarmo. Malebný interiér hospody učaroval i spisovatele Jaroslava Haška, jež byl pravidelným návštěvníkem.

Na kávu vyrazte do kavárny Slaviena-pivo-s-karlem-slavia

Když budete v Praze, rozhodně si na kávu a zákusek zaskočte do historií propletené kavárny Slavie, která zde stojí již od roku 1884. Inspiraci pro svá díla zde pravidelně čerpal Josef Seifert i Karel Čapek. Známé osobnosti si zde dveře doslova podávaly, a proto až vy  usednete k jednomu ze stolů, naplno se poddejte jejich atmosféře.

Známých pražských podniků je samozřejmě více. Atmosféru slavných velikánů můžete sdílet i v hospůdce U Šuterů, v restauraci u Bansethů, v pivnici U Zlatého tygra a podobně.

Nejste místní a chystáte se na služební cestu či jen tak na výlet do Prahy? Kde lacino složit hlavu se dozvíte zde. A nevadí, že je to na poslední chvíli.

Andrea Novotná

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/na-pivo-s-karlem-titulka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/na-pivo-s-karlem-titulka-150x150.jpgPR-leadersCestováníZprávyJaká škoda, že si dnes na jedno točené nemůžeme vyrazit se spisovatelem Karlem Čapkem, Jaroslavem Haškem, Josefem Seifertem a s dalšími významnými osobnostmi Česka. Soudě podle jejich literárních děl, u stolu by se nejspíš nemlčelo. Ale víte, že ono to tak trochu jde? S velkou nadsázkou si i v...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku