I když to málo mužů přizná, ke svému autu mají často velmi pevné pouto. Jiní naopak hrdě přiznávají, že jim je nejlepším přítelem a cení si ho nadevše. A tomu odpovídá i péče o jejich miláčka. Ale nejsou v tom rozhodně sami, mnoho z nás touží po čistém voze. A nejde jen o venkovní čistotu, ale i interiér vozidla, ve kterém často trávíme i několik hodin denně přejížděním z místa na místo. Co ale dělat, když nechceme své auto nechat napospas běžným myčkám a interiér vozu občas setřít obyčejnou prachovkou? V záplavě autokosmetiky často neznalý jedinec tápe a neví, co na na co vlastně použít. Dnešní článek přesně pro tyto případy přináší základní přehled autokosmetiky, kterou byste rozhodně měli pro dobrou péči o vaše auto mít.

Mytí a ochrana laku auta

V první řadě je třeba vozidlo dobře umýt a odstranit i z hlubších vrstev laku nečistoty typu asfalt či polétavá rez a pomocí claye provést tzv. dekontaminaci laku.

Další fází je nanesení ochranné vrstvy, která má za úkol chránit lak před poškozením mikročásticemi a zajišťuje rovněž vysoký lesk karoserie. Zde je na výběr mnoho přípravků od vosku přes keramickou ochranu laku až po sealenty a detailery. Vybírat si můžete dle toho, jak se vám s jakým prostředkem pracuje a také dle cenové hranice, což je často také důležitý rozhodující faktor. Rozhodně totiž neplatí, že nejdražší znamená nejlepší. Nechte si poradit od odborníků, existují i weby, které se touto problematikou zabývají a zároveň fungují jako e-shopy, můžete se tedy poradit a rovnou i nakoupit ty nejvhodnější produkty.

Interiér aneb, abyste se v autě cítili jako doma

Na interiér asi žádný skutečný milovník aut nezapomíná, ale péče o něj je někdy náročnější než by se na první pohled zdálo. Hodně uživatelů dělá zásadní chybu v tom, že nanáší přípravky před tím, než interiér očistí od původních nečistot. Tedy prachu a mastnoty. Přípravky, byť jsou mnohdy účinné a dobré, pak přilnou k nečistotám a ne k povrchu interiéru vozu a efekt nikdy nemůže být stejný.

Také vybírejte pečlivě autokosmetiku do interiéru dle povrchu, který budete čistit. Zapomeňte na univerzální ubrousky, ty se hodí na rychlé přetření, ale určitě ne na hloubkovou a dlouhodobou péči. Na tu rozhodně použijte přípravky dle druhu povrchu, tedy např. přípravky na kůži, přípravky na plasty a dále pak na okna. Detailing-car nabízí ucelenou řadu kosmetiky včetně poradenství a navíc si můžete nechat poradit a kosmetiku vyzkoušet i osobně v jejich vlastním showroomu. Nekoupíte tak žádného zajíce v pytli, ale jen takové přípravky, které skutečně využijete a budou pro váš vůz i jeho interiér vhodné.

Nezapomeňte na kola, bosí byste do práce také nevyrazili!

Kola až na prvním místě, chtělo by se říct. Krásné naleštěné auto, interiér, že by se dalo z přístrojové desky jíst, ale kola špinavá, že snad ani už umýt nepůjdou? Nevymlouvejte se a zavítejte do sekce autokosmetika-kola, zde najdete ucelenou řadu značek určených pro mytí „botiček“ pro vašeho miláčka.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/IMG_7322-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/IMG_7322-150x150.jpgPR-leadersAuto-motoI když to málo mužů přizná, ke svému autu mají často velmi pevné pouto. Jiní naopak hrdě přiznávají, že jim je nejlepším přítelem a cení si ho nadevše. A tomu odpovídá i péče o jejich miláčka. Ale nejsou v tom rozhodně sami, mnoho z nás touží po čistém voze....Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku