Tel Aviv-Jaffa (hebr. Tél Ávív-Jáfó) leží asi 60 km severozápadně od Jeruzaléma. Na krásné a dlouhé písečné pláže telavivské riviéry svítí slunce téměř po celý rok. Tel Aviv má typické středozemní podnebí, které se vyznačuje horkým létem a mírnou zimou. Průměrná teplota se v létě pohybuje okolo 25 až 30 °C. V létě se po celém městě konají různé akce, festivaly, beach parties a koncerty pod širým nebem. Tato izraelská metropole si právem zaslouží pověst „města, které nikdy nespí“. Říká se, že „zatímco Jeruzalém se modlí, Tel Aviv se baví“.

Tel Aviv (v překladu „Jarní pahorek“) je druhé největší město v Izraeli (přes 400 000 obyvatel). Bylo založeno v r. 1909 na předměstí starobylého přístavního města Jaffa a v r. 1950 s ním bylo spojeno. Většina států je považuje za hlavní město Izraele, ale samotný Izrael jako své hlavní město od roku 1949 uznává Jeruzalém. V Tel Avivu se nacházejí umělecké galerie, muzea, kavárny, restaurace, bary, obchodní a zábavní centra. Je zde například národní divadlo Habima (Scéna), které původně vzniklo jako nepočetný amatérský soubor v roce 1917 v Moskvě, budova opery a koncertní síň, která se původně jmenovala Mannovo auditorium, ale od roku 2013 nese jméno Charles Bronfman Auditorium, na počest kanadského miliardáře a filantropa. V Telavivském muzeu umění jsou k vidění výtvarná díla od Marca Chagalla a dalších významných výtvarníků. Milovníci architektury si určitě nenechají ujít prohlídku „Bílého města“, největší seskupení budov postavených ve stylu Bauhaus na světě, jež bylo v r. 2003 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Tento moderní styl pochází od židovských architektů, kteří museli opustit nacistické Německo. A také nesmíme zapomenout na Jaffu, která patří k nejstarším přístavům na světě. V jejích romantických uličkách a zákoutích sídlí umělci a řemeslníci. Velkou turistickou atrakcí je Most přání.

Chcete prožít krásný víkend u Středozemního moře? Cestovní kancelář Kareta Tour vám zajistí ubytování v komfortně vybavených hotelech s vysokou úrovní nabízených služeb.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/24914-obrazek-1-tel-aviv-1024x628.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/24914-obrazek-1-tel-aviv-150x150.jpgPR-leadersCestováníTel Aviv-Jaffa (hebr. Tél Ávív-Jáfó) leží asi 60 km severozápadně od Jeruzaléma. Na krásné a dlouhé písečné pláže telavivské riviéry svítí slunce téměř po celý rok. Tel Aviv má typické středozemní podnebí, které se vyznačuje horkým létem a mírnou zimou. Průměrná teplota se v létě pohybuje okolo 25 až...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku