S první sněhovou pokrývkou se většina lyžařů a milovníků zasněžených kopců začíná nervózně tetelit v očekávání další skvělé sezóny. Naše hory jsou krásné a ideální na lyžování v krátké dojezdové vzdálenosti, ale alespoň jednou za zimu to chce pořádné horské velikány. Mnoho Čechů vyráží do Rakouska, kde už to dobře znají, my pro vás ale dnes máme pár tipů na skvělé lyžování ve Francii. Přestavíme si místní střediska, která rozhodně stojí za návštěvu.lyzovani-francie-vesnicka

Tignes s tunelovou lanovkou

Lyžařské středisko Tignes nabízí až 150 km krásně upravených sjezdovek, které jsou rozdělené do pěti částí. Ta nejvýše položená sahá až do výšky 3050 metrů, až téměř k vrcholu se dostanete unikátní tunelovou lanovkou (Funiculaire). Součástí střediska jsou snowpark pro příznivce snowboardu a sportovní centrum zvané Le Lagon poskytne relax v podobě wellness služeb, ale také bazény a tobogány pro rodiče s dětmi.

Les Menuires

Další možností kam vyrazit za nekonečným lyžováním a zábavou je středisko nacházející se ve střední části údolí Vallée de Belleville nesoucí jméno Les Menuires. Až 160 km lyžařských tratí je zárukou kvalitního sportovního zážitku i v této destinaci. Středisko myslí i na nadšence z oboru freeride lyžování a pokud patříte mezi ty, kteří si nenechají ujít jedinou možnost večerního lyžování, zde pro vás bude ráj na zemi. Krásně nasvícená sjezdovka pro vás bude nezapomenutelným zážitkem.

lyzovani-francie-kluzisteLes 2 Alpes

Ráj snowboardistů, kterým jsou zde připraveny neskutečné podmínky pro dokonalou jízdu a zábavu. Majestátně se tyčící vrchol  Pic de la Meije sahá až do výšky 3983 m n. m., vévodí středisku Les 2 Alpes – dvěma původně odděleným vesnicím Venosc a Mont de Lans. Byl zde vybudován důmyslný systém zasněžování, díky kterému je tady lyžařská sezóna dlouhá často až do května. Na svazích se nachází mnoho restaurací a ve středisku můžete navštívit ledovcové jeskyně nebo si zabruslit na kluzišti a mnoho dalšího.

Val Thorens

Rádi občas vyměníte lyže za něco jiného, třeba za sáňky? Pak náš poslední tip je to pravé pro vás – středisko Val Thorens. Stabilní podmínky v tomto nejvýše položeném lyžařském středisku v Evropě jsou jen jedním z důvodů, proč ho vyzkoušet. Když vás nebo vaše děti omrzí lyžování na 67 sjezdovkách nejrůznější obtížnosti, vezmete sáňky a pustíte se bezstarostně dolů po 6 km dlouhé dráze. Můžete zde zakusit kouzelnou atmosféru místních vináren i restaurací a nakoupit si nejrůznější francouzské speciality třeba na městském trhu.

Už máte sbaleno? Lyžování Francie volá!

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/lyžování-francie-titulka-nová.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/lyžování-francie-titulka-nová-150x150.pngPR-leadersCestováníZprávyS první sněhovou pokrývkou se většina lyžařů a milovníků zasněžených kopců začíná nervózně tetelit v očekávání další skvělé sezóny. Naše hory jsou krásné a ideální na lyžování v krátké dojezdové vzdálenosti, ale alespoň jednou za zimu to chce pořádné horské velikány. Mnoho Čechů vyráží do Rakouska, kde už to...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku