Blíží se konec roku, a tak mnoho podnikatelů a menších firem, kde nemají mzdová a finanční oddělení, začíná chystat na vyúčtování svých daňových závazků vůči státu. Nervozita stoupá, všichni doufají, že bude vše v pořádku a nepostihne je nějaká pokuta či penále z prodlení apod.

Co zvládnete sami

Na jednoduché účetnictví, nyní nazývané daňová evidence, si možná leckdo troufne sám. Jistě si lze za celkem krátkou dobu nastudovat celou problematiku a pak se pustit do vedení účetnictví po svém. Vždy je ale dobré mít na mysli, že chyby, kterých byste se mohli dopustit, budou pravděpodobně dosti draze vykoupeny. Nechte si proto raději poradit zkušenými odborníky, kteří jsou ve vedení účetnictví zběhlí, a vše vám  překontrolují.

ucetnictvi-a-dane-telo-clankuPřenechte to odborníkům

Možná velmi brzy zjistíte, že agenda je natolik rozsáhlá, že vás zbytečně okrádá o čas, který byste jinak plně věnovali vašemu podnikání. S rozrůstající firmou se podnikatelů totiž začne týkat nejen firemní účetnictví, ale také mzdová a personální agenda a v dalších letech se dost možná setkáte i auditem a to už bude vyžadovat hlubší znalost problematiky, než jaká postačí pro daňovou evidenci

Jak je to s placením

Nemusíte se obávat svazujících ročních smluv, platit můžete na měsíční bázi, přesně dle toho, jak vám bude vyhovovat. Záleží na tom, jak bude vaše agenda obsáhlá. Vložíte-li vedení účetnictví své firmy do rukou odborníků, můžete očekávat mnohem více než jen to. Mnohým podnikatelům velmi pomůže, pokud jsou zastupováni i při jednání s finančním úřadem. Odpadne jim tak dlouhé čekání a nepříjemné zařizování. Dalším kamenem úrazu, zejména u menších firem, může být zákonná povinnost uchovávat účetní doklady.  A právě i skladování a archivaci dokladů a dalších dokumentů vám může zajistit účetní firma.

Vsaďte na jistotu

Nemít žádné starosti a nechat vše na profesionálech se může zdát jako ideální řešení, ale vám se honí hlavou, co když i oni udělají chybu? Za ni přece zaplatím já a má firma! Máme pro vás tip, vyberte si takovou společnost, která je pojištěná proti způsobené škodě. Pak jste kryti a můžete být skutečně v klidu, a věnovat se už jen a pouze své podnikatelské činnosti a rozvoji podniku. V počtu firem nabízejících zpracování účetnictví Praha asi trumfne všechna menší města, svůj výběr ale podřiďte zejména šíři portfolia služeb konkrétní firmy, která musí vyhovovat vašim požadavkům a potřebám.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/účetnictví-a-daně-titulka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/účetnictví-a-daně-titulka-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaFinanceBlíží se konec roku, a tak mnoho podnikatelů a menších firem, kde nemají mzdová a finanční oddělení, začíná chystat na vyúčtování svých daňových závazků vůči státu. Nervozita stoupá, všichni doufají, že bude vše v pořádku a nepostihne je nějaká pokuta či penále z prodlení apod. Co zvládnete sami Na jednoduché účetnictví,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku