Mnohý majitel domu či chaty staršího data výstavby už jistě někdy zažil tu nepříjemnou chvíli, kdy se na zemi či stropě začala tvořit loužička či mapa. Paniku a stres většinou vystřídala urputná snaha zachránit, co se dá. Lezení na střechu a neumělé pokusy o její opravu však nejsou pro každého, navíc neprofesionální zásah může být nejen nebezpečný pro zdraví či život, ale může také napáchat více škody než užitku. Pokud je střecha v opravdu špatném stavu, může se z malé praskliny stát velká díra a následné dopady pak snadno přesáhnou původní odhady na její opravu. Co tedy dělat, když nám do domu začne zatékat? Jednoznačná odpověď v tomto případě zní: zavolat odborníky!

Oprava střechy patří do rukou odborníků

Ano, věřte, že i v tomto případě skutečně neplatí, že kdo šetří, má za tři. Oprava střechy by měla být řádně provedena, aby byla zajištěna její dlouhá životnost. Výškové práce, bez kterých se jakékoliv práce na střeše neobejdou, patří rovněž zcela jednoznačně do odborných rukou. Neohrozte sebe ani ostatní tím, že se budete po laně či snad dokonce bez něj, spouštět přivázaní za komín k poškozené části střechy. Správné zabezpečení se jednoduše nevyplácí podcenit! Podrženo a shrnuto, střecha je základ celého domu, na dočasná a neodborná řešení proto zapomeňte a nechte profesionály, ať začnou pěkně z gruntu. Pokrývačské práce jako specializovaná profese zahrnují celou řadu úkonů, bez nichž se kvalitní střecha neobejde. Začíná odhalením příčiny zatékání a pokračuje přes návrh řešení, cenovou kalkulaci až po samotnou realizaci opravy. Poctivá firma žádný z těchto kroků nepřeskočí a transparentně vám vše ukáže a vysvětlí.

Nová střecha od A do Z

Někdy je realita horší než váš původní odhad a může se stát, že střecha bude potřeba postavit nová, i v takovém případě je ideální, když již první ohledání provede odborná firma, abyste v konečném důsledku ušetřili tím, že se nebudete snažit opravit neopravitelné. Ale není třeba propadat panice dopředu, jen situaci nepodceňte a nesnažte se konečné řešení zbytečně oddalovat.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/11/long-shot-man-working-roof-1024x576.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/11/long-shot-man-working-roof-150x150.jpgPR-leadersBydleníMnohý majitel domu či chaty staršího data výstavby už jistě někdy zažil tu nepříjemnou chvíli, kdy se na zemi či stropě začala tvořit loužička či mapa. Paniku a stres většinou vystřídala urputná snaha zachránit, co se dá. Lezení na střechu a neumělé pokusy o její opravu však nejsou...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku