Již po mnoho let symbolizuje kožešina nezbytný prvek, se kterým si pohrávají jak módní návrháři, tak i bytoví designéři. Jedná se zkrátka o nestárnoucí klasiku, která snad nikdy nevyjde z módy. Liší se pouze konkrétním provedením jednotlivých modelů. Už jste si stihli nějaký kousek opatřený kožešinou pořídit?

Pozor na pravost

Kožešina z pochopitelných důvodů nesymbolizuje zrovna nejlevnější materiál. I díky tomu na trhu najdeme mnoho napodobenin. Jejich výrobci se však mnohdy snaží v zákaznících vzbudit dojem, že jejich kožešina je pravá a účtují si tak obrovské částky za padělky. A tím vydělávají. Doporučení je jednoduché. V případě, že se rozhodnete si kožešinu pořídit, vždy přistupujte k ověřeným obchodům, u nichž máte jistotu pravosti.

Pokud máte možnost si kožešinu prohlédnout na vlastní oči, obvykle od sebe pravý materiál od toho umělého poznáte na první pohled. Zkuste kožešinu otočit na druhou stranu. Pokud bude mít jednotnou barvu, mělo by se jednat o pravou kůži. V případě nesouměrné barvy jde poté často o padělek. A poznávacím znamením je i hebkost kožešiny. Ta pravá je hebká a velmi příjemná na dotek.

Kožešina v módním průmyslu

Již po mnoho let představuje kožešina základní stavební kámen řady módních návrhářů. Pořídit si můžete celý kožich nebo vsadit na klasický kabát, který bude kožešinou pouze doladěn. Je to samozřejmě na vás. Množství použité kožešiny se přitom logicky bude podepisovat i na prodejní ceně. A nestárnoucí klasikou je i obuv vybavená kožešinou. Tu oceníte především v zimě, kdy vaše nohy udrží v krásném teple a pohodlí. Pokud plánujete do zimní obuvi investovat, rozhodně se jedná o vhodnou variantu.

Víte, kdy byla kožešina velmi módním kouskem? Dozvíte se to v TOMTO článku.

Jak o kožešinu správně pečovat

Koupí výrobku z kožešiny to samozřejmě nekončí. Před sebou totiž máte několik let používání tohoto kousku, a proto se vyplatí věnovat čas jeho péči. Kožešinu nikdy neperte v pračce, mohla by ji poškodit. V případě drobného ušpinění si vystačíte s obyčejnou vodou. Navlhčete postižené místo, vodu vmasírujte a následně vysušte do sucha.

Po skončení sezóny je třeba kožešinu zazimovat. Určitě lze doporučit oděv nechat nejprve profesionálně vyčistit v čistírně. Zde jsou na podobné materiály připraveni a disponují prostředky, které kožešině nijak neublíží. A následně již jen stačí kožešinu uschovat. Vyhněte se ovšem skladování ve vlhkých prostorách s nízkou teplotou, která by mohla kožešinám ublížit.

 

Pokud vás zajímá více informací o tom, jak se o kožešinu správně starat, přečtěte si TENTO článek.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/kozish1-min-1-1024x374.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/kozish1-min-1-150x150.jpginfo@press-media.czMóda a StylJiž po mnoho let symbolizuje kožešina nezbytný prvek, se kterým si pohrávají jak módní návrháři, tak i bytoví designéři. Jedná se zkrátka o nestárnoucí klasiku, která snad nikdy nevyjde z módy. Liší se pouze konkrétním provedením jednotlivých modelů. Už jste si stihli nějaký kousek opatřený kožešinou pořídit?Pozor na pravostKožešina z pochopitelných...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku