Stěhování s sebou přináší spoustu stresu a starostí. Ne nadarmo se trochu s nadsázkou říká, že je lepší vyhořet než se stěhovat. I když by se o tomto rčení dalo polemizovat, rozhodně není stěhování něčím, co byste si chtěli dopřát pravidelně několikrát do roka. Všechno to balení, třídění věcí, jejich přesun, vybalování a ukládání na správná místa zabere mnohdy mnohem více času, než jste na začátku plánovali. A vám pak nezbývá než žasnout, co všechno vlastníte a kolik je mezi vašimi věcmi zbytečností, které již nevyužijete. A je jedno, jestli stěhujete svou domácnost nebo firmu.

Stěhování na vlastní pěst

Samozřejmě vyjde levněji, pokud si věci přestěhujete sami. Použijte svůj automobil, přemluvte kamarády, aby vám pomohli nosit krabice s věcmi a za několik odpolední můžete mít hotovo. Jde však o těžkou činnost která se mnohdy může protáhnout na několik jízd, pokud si nedokážete obstarat dostatečně velké auto. A co si budeme povídat, pořádně se u toho zapotíte. Na druhou stranu, po všem tom tahání těžkých věcí už nebudete muset chodit do fitka. Možná však kvůli rozbolavěnému tělu nebudete pár dnů chtít chodit vůbec nikam.

Pomoc od odborníků

Pokud sami nevlastníte velké auto a ani nemáte možnost si ho půjčit od známých, nebojte se obrátit na profesionální stěhovací firmy. Na kolik vás to vyjde? Ceník stěhovací firmy se liší případ od případu a skládá se z mnoha položek podle toho, co při stěhování potřebujete zařídit. Rozhodně si hledejte vždy firmu, která je z okolí. Vyhnete se tak zbytečným příplatkům za najeté kilometry. Například při stěhování s firmou Vektos za najeté kilometry v rámci Prahy dokonce neplatíte vůbec. Většinou se setkáte se základní sazbou kolem 1200 za dvě hodiny, plus poplatek podle toho, kolik budete mít domluvených stěhováků. Od profesionální firmy si můžete nechat i zapůjčit krabice na stěhování. Dalšími zpoplatněnými službami je například zabrání parkovacího místa nebo stěhování těžkých břemen – tedy předmětů těžších než 100 kg. Abyste zjistili konečnou cenu stěhování ještě před objednávkou, většina firem vám umožní před objednávkou stěhování telefonickou konzultaci nebo domluvu přes formulář poptávky.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Stěhování-ceník-997x1024.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Stěhování-ceník-150x150.jpgPR-leadersBydleníTipyStěhování s sebou přináší spoustu stresu a starostí. Ne nadarmo se trochu s nadsázkou říká, že je lepší vyhořet než se stěhovat. I když by se o tomto rčení dalo polemizovat, rozhodně není stěhování něčím, co byste si chtěli dopřát pravidelně několikrát do roka. Všechno to balení, třídění věcí,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares