Čeká vás rekonstrukce, stavba nebo jste v očekávání převzetí nového bydlení od některého developera? Patříte-li do jakékoliv z těchto skupin, budete muset dříve nebo později rozhodnout, jakou podlahovou krytinu do svého budoucího domova zvolíte. Pryč jsou časy koberců na míru či nevzhledného lina, dnes je doba jiná. Prim hrají plovoucí podlahy různého typu a vzhledu. Jak si vybrat tu správnou pro vaše účely?

Čistý a jednoduchý styl

Plovoucí podlahy jsou v posledních letech tolik oblíbené zejména proto, že jejich údržba je skutečně snadná a v jakémkoliv interiéru vypadají skvěle. Bez ohledu na to, jaký vyznáváte styl, pěkná podlaha hraje vcelku zásadní roli v tom, jak bude celkově interiér působit. Tento typ podlah je častou volbu i pro alergiky, protože je snazší ji udržovat čistou a bez ukrytého prachu a případných roztočů.

Dřevo, vinyl, laminát

Máte jasno v tom, že rozhodně chcete podlahu plovoucí, ale váháte nad tím, který materiál zvolit? Rada zde není úplně jednoznačná, protože velmi záleží na vašich finančních možnostech a dále pak tom, pro jaké účely budete danou nemovitost využívat. Jinak se budete rozhodovat s minimálním rozpočtem v situaci, kdy hledáte řešení pro sebe a jinak s méně upnutým rozpočtem, kdy hledáte podlahu do bytu či domu určenému k pronájmu. Dřevěné a vinylové podlahy jsou dražší, ale jejich životnost je vyšší, často je právě tento faktor tím rozhodujícím. Tedy propočítání vstupních nákladů a životnosti daného výrobku. Vyšší vstupní investice může z dlouhodobého hlediska přinést nemalou úsporu. Tedy pro méně namáhané povrchy lze volit levnější materiály a pro ty, kde předpokládáme větší zátěž, mohou to být i různé showroomy či jiné provozovny, pak se určitě vyplatí investovat do dražších a odolnějších materiálů a zvolit vinylové podlahy nebo laminátové podlahy.

Zdroj: Plovoucí podlahy Praha

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/03/plouvoci-podlaha.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/03/plouvoci-podlaha-150x150.pngPR-leadersBydleníČeká vás rekonstrukce, stavba nebo jste v očekávání převzetí nového bydlení od některého developera? Patříte-li do jakékoliv z těchto skupin, budete muset dříve nebo později rozhodnout, jakou podlahovou krytinu do svého budoucího domova zvolíte. Pryč jsou časy koberců na míru či nevzhledného lina, dnes je doba jiná. Prim hrají plovoucí podlahy...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku