V poslední době je velice hojně řešené téma nazvané „diety“. Hlavně ženy dnes drží nejrůznější opravdu drastické diety jenom proto, že touží po krásné štíhlé postavě. Bohužel si ženy neuvědomují, že nejefektivnější je zdravý životní styl, který nijak nenabourá naše zažívání, ani trávení, ani nijak neublíží našemu celkovému zdraví – navíc ani nepřijde JOJO efekt. U diet se však musí předpokládat se všemi zmiňovanými potížemi.

Pokud se však rozhodnete pro tu správnou možnost, tedy pro zdravý životní styl, měli byste mít na paměti, že ke cvičení a k dostatečnému pitnému režimu patří také správné stravování, které je zhruba osmdesát procent úspěchu. Právě díky pravidelnému, kvalitnímu a pestrému jídelníčku dosáhneme vysněné postavy. Nebude to sice rychlostí blesku, ale dnes už takovému hubnutí díky zdravému životnímu stylu umíme trochu pomoct. Například superpotravinami 21. století.

Co to ty superpotraviny vlastně jsou?

Určitě jste na superpotraviny 21. století už narazili, ale ještě si to možná neuvědomujete. Ve zkratce se jedná o takové potraviny, které se většinou přidávají do jídla proto, že v nás dokážou vyvolat pocit nasycenosti, tudíž se nemáme potřebu přejídat nebo nakládat si další obrovské porce. Nicméně zároveň v sobě mají takové látky, které nám lépe nastartují náš metabolismus, tudíž nám jde hubnutí daný den mnohem lépe.

Díky superpotravinám nemáme problém dodržovat tří až čtyř hodinovou pauzu mezi jídly – často se například chia semínka dávají do vody, kterou pijeme během dne, abychom zahnali pocit hladu.

Jaké potraviny se do této skupiny řadí?

Jsou to například již zmiňovaná chia semínka nebo třeba plody goji. Většinou se zamíchají do nějakých smoothie nápojů nebo do jiných pokrmů během dne. Chia semínka, jak již bylo zmíněno, se přidávají do vody, abychom tak zamezili pocitu hladu. Samozřejmě se mezi tyto superpotraviny můžou řadit i různé druhy semínek nebo oříšků, které také blahodárně působí na náš organismus a metabolismus.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/seeds-2267092_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/seeds-2267092_960_720-150x150.jpginfo@press-media.czZdravíV poslední době je velice hojně řešené téma nazvané „diety“. Hlavně ženy dnes drží nejrůznější opravdu drastické diety jenom proto, že touží po krásné štíhlé postavě. Bohužel si ženy neuvědomují, že nejefektivnější je zdravý životní styl, který nijak nenabourá naše zažívání, ani trávení, ani nijak neublíží našemu celkovému zdraví –...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku