Možná již jste si pořídili kvalitní a cenově ne právě nejníže položený fotoaparát, a tak přemýšlíte nad tím, jak ještě více přispět k tomu, abyste se stali profi fotografy. Začít můžete u kvalitního stativu a pokračovat můžete takovým sofistikovaným vybavením, jako jsou slidery. Nejprve si ale povězme něco více o stativech, bez kterých se skutečně zkušení fotografové profesionální i amatérští, zkrátka neobejdou.

Moderní stativy- trojnožky

Když si budete vybírat stativ, velmi pravděpodobně se bude jednat o trojnožku, neboť ta mezi stativy na fotoaparát jednoznačně vede. Je to dáno tím, že takový foto stativ je jednak stabilní, tedy tvoří dokonalou oporu, ale zároveň si ho můžete snadno složit do jednoho celku, který se dá nosit i pod paží, snadno ho uložíte třeba do automobilu. Foto stativy moderního typu ale vyžadují různé příslušenství, jako jsou podložky, či nezbytné stativové hlavy, různé aretační a nastavovací šrouby a tak dále.

Stativové hlavy nabízí spoustu možností

Pokud se hovoří o stativech, je důležité zmínit, že ty používané dnes mohou být opatřeny takzvanou stativovou hlavou. Je to nástavba, která se umisťuje na horní část stativu, kde se nohy spojují v jeden celek a kde je pro takovou hlavu připravena montážní plošinka. Stativové hlavy jsou tolik důležité, neboť fotografovi umožní různě nastavovat fotoaparát a provádět různé úkony pro vznik efektů či pro zkvalitnění pořizování snímků.

Foto a video slidery

Mezi další opory se řadí foto a video slidery. Již v názvu můžete zaslechnout náznak toho, jakou funkci vlastně splňují. Slouží k tomu, aby se mohla kamera dát do pohybu, při tom ale byla stabilizována. Foto slidery fungují obdobně. Pokud chcete natáčet skutečně profesionálně, pak jsou video slidery jasnou volbou.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/111kulova-hlava-promediagear-bh1.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/111kulova-hlava-promediagear-bh1-150x150.jpginfo@press-media.czTipyMožná již jste si pořídili kvalitní a cenově ne právě nejníže položený fotoaparát, a tak přemýšlíte nad tím, jak ještě více přispět k tomu, abyste se stali profi fotografy. Začít můžete u kvalitního stativu a pokračovat můžete takovým sofistikovaným vybavením, jako jsou slidery. Nejprve si ale povězme něco více o...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares