Staromilci sice budou vždycky tvrdit, že drátovým sluchátkům se nic nevyrovná, na druhou stranu ta bezdrátová jsou v mnoha případech praktičtější a využitelnější. No chcete se při cvičení v posilovně nebo jógy, případně při lenošení na pohovce, neustále motat do kabelů? Navíc, pokud přece jen z nějakého důvodu budete chtít kabel, stačí si sluchátka zkrátka kabelem připojit.

To je i případ sluchátek LAMAX Elite E-1, model s designově povedenými hranatými náušníky, připevněnými k čelence kovovými úchyty. Moderně pojatý model v černo-tyrkysovém nebo méně nápadném černo-černém provedení má sportovně-elegantní nádech, čímž už jsou v podstatě definovány některé možné scénáře jeho využití. Kvalita zpracování je u LAMAXu pověstná a ani model Elite-E1 značce pověst nekazí.

Ke zdroji hudby se sluchátka Elite E-1 připojují zpravidla prostřednictvím technologie Bluetooth (ve standardu 4.1, tedy s dosahem do deseti metrů), ale jak již bylo naznačeno, je součástí balení i kabel s tradičním 3,5mm jackem, který nejenže udělá radost konzervativněji založeným posluchačům, ale jeho hlavní účel je mnohem prozaičtější, a sice že šetří baterii, která jinak mimochodem na jedno nabití vydrží slušných 20 hodin (tedy AŽ) a nabízí kapacitu 450 mAh. Nabijete je pomocí (taktéž přiloženého) nabíjecího kabelu typu micro USB.

Ke sluchátkám dostanete také praktické pevné pouzdro, které obsahuje přihrádku na kabeláž a do kterého si samotná sluchátka jednoduše složíte. Za zmínku stojí možnost ovládání přímo na jednom z náušníků, která platí nejen pro přepínání hudby, ale i pro přijímání hovorů (ještě jsme nezmínili možnost využití jako handsfree?). Takže si telefon můžete schovat klidně do batohu. Zmínit je třeba ještě podporu tzv. multipoint připojení. To znamená, že hudbu můžete poslouchat z jednoho zařízení – třeba z tabletu – ale zároveň z druhého zařízení – telefonu, přirozeně – přijímat ony hovory.

Co říci závěrem? Za necelé dvě tisícovky (doporučená cena je 1 990 Kč) dostanete slušný zvuk, zajištěný výbornou izolací od okolí i hlubokým basovým projevem. Čelenka je pružná a náušníky dostatečně měkké, takže při používání sluchátek bude hlava bolet pouze tehdy, když to přeženete s hlasitostí. Hledáte-li dobrý poměr ceny a výkonu, tady ho dostanete. A navíc pod originální značkou a s originálním designem.

Více informací zde

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Stovkoat_Elite_E-1_1-1024x1024.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Stovkoat_Elite_E-1_1-150x150.jpgPR-leadersZdravíStaromilci sice budou vždycky tvrdit, že drátovým sluchátkům se nic nevyrovná, na druhou stranu ta bezdrátová jsou v mnoha případech praktičtější a využitelnější. No chcete se při cvičení v posilovně nebo jógy, případně při lenošení na pohovce, neustále motat do kabelů? Navíc, pokud přece jen z nějakého důvodu budete chtít kabel, stačí...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku