Dva neoblíbenější typy tiskáren stále svádějí boj o své uživatele. A nejde pouze o boj finanční, ale i o rozdílný účel a způsob používání. Vyhrávají tuto bitvu spíše laserové nebo inkoustové tiskárny? A kterou z nich si pořídit jako svoji domácí tiskárnu?

Jak to vlastně funguje?

Laserové tiskárny pracují na obdobném principu jako například kopírky. Uvnitř laserové tiskárny narazíte na kovový válec, který na sobě má vrstvu polovodiče citlivého na světlo, do něhož zakresluje laserový paprsek zadaný obraz či text. Ten je po nanesení toneru na osvětlená místa válce vytištěn na papír a tepelně zafixován.

Inkoustová tiskárna v sobě má několik tiskových hlav s miniaturními tryskami, z nichž jsou na papír vstřikovány nepatrné kapičky inkoustu, které ve finále vytvoří kompletní tiskovou kompozici.

Každá má to své

Při porovnání předností obou typů vychází inkoustová tiskárna díky vytvoření hladších přechodů mezi jednotlivými barvami jako vhodnější pro tisk fotografií. Výhodou je, že zvládá tisknout na různé typy materiálů, včetně fotopapíru.

Její nevýhodou však je nestálost tisku. Pokud tisk vyprodukovaný inkoustovou tiskárnou vystavíme vlhkosti, inkoust se zkrátka začne rozpíjet. Další nevýhodou je postupné vysychání hlav, jež u vaší inkoustové domácí tiskárny postavené blíže k radiátoru můžete pozorovat již po několika měsících.

A co si budeme povídat, náplně to inkoustové tiskárny nejsou tak levné jako tonery do tiskárny laserové.

Myslete na budoucnost

Stále však ještě platí, že laserové tiskárny jsou při prvotní investici dražší než inkoustové. Kupujete-li si ale tiskárnu pro domácnost za účelem rychlého a levného tisku většího množství dokumentů, vyplatí se vám poohlédnout se po laserové.

Náklady na koupi se vrátí při provozu a nákupu spotřebního materiálu, do něhož později zainvestujete jistě méně, než v případě tiskárny inkoustové. Nevýhodou laserových tiskáren je delší doba nahřívání před započetím tisku. Toto mínus je však kompenzováno vyšší rychlostí tisku.

Také celková hmotnost a robustnost hrají v neprospěch laserových tiskáren, na druhou stranu, pokud tiskárnu neplánujete pravidelně přemísťovat, pravděpodobně i tuto nevýhodu přejdete mávnutím ruky.

Repasované laserové tiskárny jsou levné a kvalitní

Jen tak mimochodem. Víte, že laserovou tiskárnu můžete sehnat za cenu srovnatelnou s tiskárnou inkoustovou?

Poohlédněte se po repasovaných laserových tiskárnách, které můžete sehnat s až 70 % slevou ve srovnání s novým modelem. Dostanete kvalitní laserovou tiskárnu za cenu inkoustové.

Obáváte-li se nákupu použité laserové tiskárny z důvodu chybějící záruky a možných skrytých vad, pak vězte, že všechny tiskárny prochází po přijetí náročným testováním a případnou výměnou vadných dílů za nové.

Navíc na ně dostanete záruku 12 měsíců. Stále ještě váháte?

Vybírejte na www.incomputer.cz

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/herní-notebook.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/herní-notebook-150x150.pngPR-leadersTipyDva neoblíbenější typy tiskáren stále svádějí boj o své uživatele. A nejde pouze o boj finanční, ale i o rozdílný účel a způsob používání. Vyhrávají tuto bitvu spíše laserové nebo inkoustové tiskárny? A kterou z nich si pořídit jako svoji domácí tiskárnu? Jak to vlastně funguje? Laserové tiskárny pracují na obdobném principu jako například kopírky. Uvnitř laserové tiskárny...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku