Lidé, kteří nemají klidné spaní a zažívají noční můry jsou natolik zoufalí, že zkusí cokoliv. A právě proto je tu tzv. „lapač snů”. Lapač snů je označován jako „magický“ předmět, který se zavěsí někde v místnosti, nebo ideálně přímo za hlavu spícího, a během spánku jsou veškeré zlé sny zachyceny do sítě tohoto lapače.

Ráno, když vyjde slunce, první paprsky světla zničí veškeré zlé sny, které se do lapače snů zachytily. Naopak ty dobré sny sklouznou zpět do duše spícího.

Z historie lapačů snů

Historie lapače snů sahá až do Indiánské kultury. Váže se legenda, že kdysi byla Indiánská matka, která měla malé dítě, které neustále plakalo, a nemohlo usnout.

Její zoufalství, aby dítě ukolébala k spánku jí zavedlo ke staré ženě – šamance, u které získala radu, aby umotala nad postelí dítěte talisman v kruhovém tvaru, jenž bude vypletený sítí a pověsila na něj pírka a korálky. Matka tak učinila, pověsila tento lapač nad postele dítěte a od té doby mělo dítě klidné spaní.

Funkce lapače snů je hojně známa a v řadech domácností je možné je nalézt visící na zdech. Málokdo ale zná funkce jednotlivých částí lapače snů.

  • Kruh

Samotný kruh je v tomto lapači snů jeden z nejdůležitějších součástí. Kruh představuje svět a vesmír a chrání kamínek uvnitř kruhu. Tento kamínek znázorňuje vlastní já člověka, kolem kterého se točí svět. Jelikož Indiáni věří, že toto centrum vlastního já je třeba ho chránit, tento kamínek musí být umístěn ve středu kruhu. Kruh reprezentuje první překážku pro negativní síly, které se pokoušejí o spícího člověka.

  • Síť s uzlíky

Síť chytá děsivé sny, které pak čekají na zničení prvními paprsky slunečního světla. Rovněž tato síť chrání kamínek, tedy vlastní já před špatnými sny a negativní energií. Samotná síť musí být symetrická a harmonická, neboť zlí duchové harmonii a symetrii nesnášejí.

  • Peříčka

Peříčka, která jsou přivázána ke kruhu a visí z něho, filtrují špatné sny a zachytávají negativní energii, jež se snaží ke spícímu člověkovi dostat. Veškeré noční můry jsou odráženy pryč a dobré sny jsou přeneseny do síťky.

Existují lapače snů v různých barvách, kde každá barva představuje různé vlastnosti. Například zelená barva reprezentuje vnitřní klid a spojení s přírodou. Červená barva dodává životní sílu a vitalitu a oranžová barva má spojení s pozitivním myšlením a optimismem.

Ať už věříte na účinky lapače snů, nebo ne, samotný lapač snů může sloužit i jako skvělá dekorace k Vašemu bydlení. Nicméně je důležité si pamatovat, že lapač snů se nejvíce hodí do ložnice, kde jsou jeho účinky jsou nejsilnější.

Je také možnost jej nosit stále při sobě. Pokud jde o samotnou barvu lapače, nevybírejte si podle barvy, která se vám líbí, ale podle samotných vlastností oné barvy.

Prohlédněte si již hotové lapače snů a pokud vás zajímají více, máme pro vás novou infografiku o lapačích snů.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/herní-notebook-2.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/herní-notebook-2-150x150.pngPR-leadersZprávyLidé, kteří nemají klidné spaní a zažívají noční můry jsou natolik zoufalí, že zkusí cokoliv. A právě proto je tu tzv. „lapač snů”. Lapač snů je označován jako „magický“ předmět, který se zavěsí někde v místnosti, nebo ideálně přímo za hlavu spícího, a během spánku jsou veškeré zlé sny zachyceny do sítě tohoto lapače. Ráno,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku