Dnešní uspěchaná doba mnohým lidem nesvědčí. Stále častěji se dočítáme o zdravotních a psychických problémech mnohých obyvatelů velkých i menších měst. Únik od zrychlené reality tak hledá mnoho z nich. Právě ti oceňují nově vybudované či revitalizované parky a další zelené plochy. Každý kousek zeleně osázený stromy a doplněný o parkové lavičky se tak pro mnohé stává doslova oázou klidu.

Investice do městského mobiliáře již nejsou jen nutným zlem

Všímáme si stále častěji, že i jiná veřejná místa vypadají více reprezentativně, venkovní odpadkové koše, stojany na kola a další městský mobiliář je nejen funkční a kvalitní, ale i z estetického hlediska má už zcela jinou hodnotu.

Park jako multifunkční prostor pro relax

Možná jste si již všimli, že mnohé nové parky a zelené zóny plní hned několik funkcí, často jsou kombinací sportoviště, kulturního stánku a dětského hřiště. Každý si zde přijde na své. Města neváhají oslovit designéry, architekty, mladé umělce a další nadšence a společně vytvářet originální prostory, které poslouží všem. Starý mobiliár, jak jsme byli zvyklí, tedy jeden druh laviček, plechové odpadkové koše a zábradlí jedno jako druhé, to vše bylo nahrazeno nápaditými pítky, kašnami, malými vodními díly či důmyslnými hracími prvky. To vše na mnoha místech doplňují inteligentní venkovní lampy a další technické vymoženosti, které lákají děti i teenagery od počítačů a mobilů zpátky ven a motivují nejen k pohybu, ale hlavně k setkávání se s vrstevníky mimo kyber prostor virtuální reality, ve které běžně žijí.

Cesta z města

Snad i právě tato aktivita mnohým městských částí je snahou o odvrácení tak velkého odlivu mladých obyvatel do příměstských částí velkých měst. Jednou stránkou věci jsou sice jistě vysoké pořizovací ceny bydlení v nich, ale další určitě může být i nedostatek místa, kde by trávili s dětmi volný čas bez toho, aniž by museli cestovat autem daleko za město.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/phoca_thumb_l_formatfactorydsc_0026-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/phoca_thumb_l_formatfactorydsc_0026-150x150.jpgPR-leadersZprávyDnešní uspěchaná doba mnohým lidem nesvědčí. Stále častěji se dočítáme o zdravotních a psychických problémech mnohých obyvatelů velkých i menších měst. Únik od zrychlené reality tak hledá mnoho z nich. Právě ti oceňují nově vybudované či revitalizované parky a další zelené plochy. Každý kousek zeleně osázený stromy a doplněný o parkové...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares