Firem zaměřených na prodej dveří do interiéru je v dnešní době více, než by se na první pohled zdálo. Vybrat si proto v široké nabídce může být nesnadné. Dnešní průvodce by vám měl výběr usnadnit a dovést vás ke správné volbě. Zaměříme se na několik zásadních otázek, které byste si před samotným nákupem dveří měli položit.

Do jaké místnosti dveře vybíráme?

To je první a zásadní otázka, protože jiné interiérové dveře budete vybírat do ložnice, jiné do obývacího pokoje a jiné třeba do koupelny či mezi chodbu a garáž. Jiné nároky máme v takových případech na odhlučnění i na design. Do obytných místností, zejména třeba právě zmíněného obývacího pokoje, se hodí vybírat dveře s ohledem na styl celé místnosti a dle toho volit materiál, barvu i design.

Hlučnost je další významný aspekt, klíčový pro výběr těch správných dveří. Různá výplň dveří totiž zajistí odlišnou kvalitu odhlučnění. Tedy pokud víte, že často a rádi posloucháte nahlas hudbu či televizi (nebo vaše děti), je vhodné zvolit do pokoje dveře s kvalitní výplní, a zajistit si tak dobrou zvukovou izolaci.

Kolik máte pro dveře místa?

Některé interiéry nejsou svými rozměry příliš velkorysé, ale i na malém prostoru chtějí mít lidé soukromí nebo si jednoduše jen chtějí dopřát moderní řešení. V těchto případech přicházejí na scénu posuvné dveře a jejich varianty. Tento styl dveří je velmi vhodný do místnosti, kde by klasické otvírání zbytečně ubíralo místa nebo by celkovému vzhledu interiéru esteticky spíše uškodilo. Nabízí se řešení téměř neviditelná, když zvolíte variantu posuvných dveří do pouzdra nebo si můžete vybrat posuvné dveře po zdi, kdy přiznáte posuvnou konzoli předělanou na zeď, což je dnes velmi módní záležitostí stejně jako přiznaná vzduchotechnika ve stropě apod.

Materiál dveří

Sklo, masiv, dýha, kombinace materiálů. Materiál, ze kterého budou vaše budoucí interiérové dveře, vybírejte dle výše zmíněného a dále podle toho, co se vám líbí. Sklo je krásné a hodí se do většiny interiérů, pro svou vysokou hmotnost se ale často mohou navýšit náklady na jejich upevnění apod. Materiál proto vybírejte stejně pečlivě jako barevné provedení dveří a rozhodně si nechte poradit, jaká varianta je ta nejvhodnější právě pro vaše potřeby. Někam skutečně postačí dveře s minimem izolačních i jiných vlastností, jinde se raději poradit s odborníkem, aby například do koupelny byly dveře odolné a vlhké prostředí jim neuškodilo.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/phoca_thumb_l_posuv_po-stene-1024x768.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/phoca_thumb_l_posuv_po-stene-150x150.jpgPR-leadersBydleníFirem zaměřených na prodej dveří do interiéru je v dnešní době více, než by se na první pohled zdálo. Vybrat si proto v široké nabídce může být nesnadné. Dnešní průvodce by vám měl výběr usnadnit a dovést vás ke správné volbě. Zaměříme se na několik zásadních otázek, které byste si před samotným...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku