Svět podnikání není vždy procházka růžovou zahradou, proto se do něj pouští spíše ti odvážnější z nás. Ale jen odvaha a síla vůle k vybudování silné a prosperující firmy nemusí stačit. Někdy se zkrátka stane, že ač se člověk snaží sebevíc, firma není zisková a tak nezbývá nic jiného, než se s firmou rozloučit a podstoupit likvidaci společnosti. Přestože to může vypadat na první pohled děsivě, dle statistik jen minimální procento společností přežije více než pět let svého fungování. Je to smutné, ale je to tak. A pokud vaše firma neprosperuje, je potřeba se s tím nějak vypořádat, protože jen tím, že bude vymazána z obchodního rejstříku a zaplatíte její dluhy, ulehčí se vám a budete se moci v životě posunout zase někam dál.

Likvidace společnosti s odbornou pomocí

Aby průběh likvidace vaší společnosti proběhl bez problémů a co nejrychleji, můžete se s tímto procesem obrátit na profesionály. Některé společnosti nabízí i možnost, že na ně svou firmu přepíšete a oni veškeré náležitosti s jejím zlikvidováním zařídí za vás, nebudete se tak muset jakkoliv účastnit celého procesu. Neváhejte využít možnosti konzultace zdarma, stačí navštívit kancelář profesionálních firem, nabízejících tyto služby, nebo se domluvit na osobní schůzce a tato nepříjemná kapitola vašeho života už bude moci být brzy za vámi.

Průběh likvidace firmy

Likvidace firem je náročný proces, který s sebou nese spoustu zařizování, papírování a obíhání. Trvá relativně dlouhou dobu, a snadno se může protáhnout na déle než půl roku. I proto se často využívá pomoci odborníků, kteří vás tímto komplikovaným procesem provedou. Napřed je potřeba se podrobně seznámit s aktuálním stavem společnosti. Pak je možné navrhnout konkrétní postup likvidace, podepsat potřebnou dokumentaci a zaplatit zákonný poplatek za likvidaci firmy. Tento poplatek so odvíjí od potřebných zákroků a aktuálního stavu firmy a zpravidla začíná na patnácti tisících korun. Dále již může začít samotná likvidace firmy. Řeší se pohledávky, dochází ke zpeněžení zbytkového majetku a sepisuje se závěrečná zpráva o průběhu likvidace. Celý proces zakončuje vypracování účetní uzávěrky a vymazání společnosti z obchodního rejstříku. Hlavním cílem je vedle samotné likvidace společnosti i vyrovnání dluhů vůči věřitelům, abyste případně mohli začít znovu podnikat s čistým štítem.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/papers-3819540_1920-1024x662.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/papers-3819540_1920-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaFinanceSvět podnikání není vždy procházka růžovou zahradou, proto se do něj pouští spíše ti odvážnější z nás. Ale jen odvaha a síla vůle k vybudování silné a prosperující firmy nemusí stačit. Někdy se zkrátka stane, že ač se člověk snaží sebevíc, firma není zisková a tak nezbývá nic jiného, než se...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku