Už se na vás podepisuje předvánoční shon a začínáte být pořádně unavení a vystresovaní? Zkuste se na chvíli zastavit a naplánujte si dovolenou. Úplně postačí pár dnů, třeba v podobě prodlouženého víkendu, a sami uvidíte jak se opět probudíte k životu. Možná vás překvapí, kterou zemi si představíme tentokrát, ale věřte, že překvapení to bude příjemné. Vyrazíme do Maďarska!

Ideální místo pro odpočinek a relax

Maďarsko dokáže nabídnout mnohem více, než by se na první pohled zdálo. Mnozí Češi tuto zemi opomíjejí. Možná proto, že leží relativně blízko od našich hranic, a tak si říkají, tu necháme až na později, je to kousek. Nebo jí jednoduše nedají šanci, protože se domnívají, že kromě malého centra hlavního města nemá našinci co nabídnout. Jak moc se ale mýlí, nejen Budapešť, ale celé Maďarsko, má totiž nesmírné kouzlo a dokáže potěšit jak turisty toužící po památkách, tak i ty, které láká zejména relaxace.

Lázeňství s dlouhou tradicí

Lázeňství má v Maďarsku mnohaletou tradici, je tedy doslova protkáno lázeňskými městy, které jsou plné hotelů a penzionů poskytujících komfortní ubytování na špičkové úrovni, doplněné o nadstandardní wellness služby. A která města stojí určitě za to objevit? Zkuste třeba Hévíz, tyto lázně prosluly zejména díky největšímu přírodnímu jezeru s horkou vodou v Evropě, které se právě zde nachází. Nebo se vydejte do nejmladších maďarských lázní Bükfürdő.  Termální lázně Sárvár jsou také velmi oblíbeným místem. Pokud se chystáte cestovat spolu s dětmi, pak bychom doporučili rodinný hotel Piroska ve městě Bük nebo hotel Xavin v krásném lázeňském městečku Harkány.

Budapešť je kombinací historie, ruchu velkoměsta a oázou klidu

Mnozí z vás možná nikdy neslyšeli o Margaretině ostrově, tato oáza klidu se nachází v samém srdci hlavního města a svým obyvatelům, ale také turistům, poskytuje nesčetné možnosti sportovního vyžití a prostor pro relaxaci. Nachází se zde velké aquacentrum a zdejší hotely jsou zaměřeny na wellness pobyty. Jsou tak ideálním místem právě pro ty, kteří chtějí odpočívat, ale zároveň objevovat historii velkoměsta.

Máte skutečně mnoho možností, stačí si zamluvit ten nejlepší hotel pro vás a vyrazit na cestu. Přejeme krásné zážitky z cest.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/maďarsko-titulka.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/maďarsko-titulka-150x150.pngPR-leadersCestováníUž se na vás podepisuje předvánoční shon a začínáte být pořádně unavení a vystresovaní? Zkuste se na chvíli zastavit a naplánujte si dovolenou. Úplně postačí pár dnů, třeba v podobě prodlouženého víkendu, a sami uvidíte jak se opět probudíte k životu. Možná vás překvapí, kterou zemi si představíme tentokrát,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku