Na podzim a v zimě je to pro dospělé mnohem snazší než pro děti, ovšem jen pro ty, kteří nejsou rodiči malých dětí. Děti potřebují pohyb a zábavu, což doma úplně nejde. Větší část roku dovolí rodičům vytáhnout své ratolesti ven i několikrát za den. Mohou objevovat přírodu či zavítat na milované hřiště, kde se krásně zabaví a, k velké radosti svých rodičů, hlavně unaví. Ale co v zimě, když většinu dní prší, nebo je příliš velká zima na to, hrát si venku? Zkuste vzít své děti do dětské herny.

A co v dětské herně?

Nepředstavujte si malou místnost, velikosti kočárkárny, kde se o pár hraček přetahuje hromada dětí. Jedná se obvykle o takové velmi velkoryse pojaté hřiště pod střechou vybavené celou řadou zábavních prvků. Najdete zde různé prolézačky, nespočet hraček, často tu jsou i různá vozítka (kola, koloběžky, tříkolky). Některé disponují dokonce odděleným prostorem s trampolínami a skluzavkami. Zábava zde opravdu nezná hranic.

Najdou se i v menších městech?

Ano, i mnohá z menších měst mají dětské herny nebo jejich alternativy, kterými jsou mateřská centra. Ta často nabízejí i možnost hlídání, ale tuto službu poskytují i některé dětské herny. Vždy s věkovým omezením, u velmi malých dětí je často potřeba supervize rodiče. To platí zejména u velkých heren, kde je skutečně nutné dávat na děti pozor, aby nedošlo ke zranění na některé z atrakcí.

I o rodiče je postaráno

Pokud se obáváte, že vy, jako rodiče, budete muset vyčkávat před hernou nebo čekat kdesi v šatně, pak nemějte obavy. I o vás bude postaráno. Pokud máte již starší děti a herna nabízí možnost hlídání, pak si můžete v klidu nakoupit, než si dítko pohraje. S menšími dětmi můžete počkat pěkně v prostorách herny, bývají zde části s občerstvením, kde se rodiče pohodlně usadí, věnují se sami sobě a děti mají přitom pěkně pod dohledem. Závěrem je ještě nutné zmínit, že tyto služby sice nebývají zdarma, ale jednou za čas, nebo třeba za odměnu, jsou tato hřiště určitě skvělým řešením, jak zabavit své děti a trochu si odpočinout.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/dětské-herny-titulka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/dětské-herny-titulka-150x150.jpgPR-leadersTipyVýstavy a akceNa podzim a v zimě je to pro dospělé mnohem snazší než pro děti, ovšem jen pro ty, kteří nejsou rodiči malých dětí. Děti potřebují pohyb a zábavu, což doma úplně nejde. Větší část roku dovolí rodičům vytáhnout své ratolesti ven i několikrát za den. Mohou objevovat přírodu či...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku