Při výběru kvalitní matrace pro dospělého stačí jen osobně zajít na prodejnu a vše si vyzkoušet nebo se poradit s odborníky na e-shopu. U dětí je ale situace komplikovanější, protože si mnohdy neumí říct, zdali jim je matrace pohodlná. Jejich těla jsou navíc ve vývinu, a proto je potřeba, aby se jejich páteř ve spánku nedeformovala. To by mohlo mít nevratné zdravotní následky. Vyberte správný typ jednoduše podle několika kroků. 

Jak funguje správná matrace?

Kvalitní kusy jsou vytvořeny z materiálu, který netvoří proleženiny a vrací se do původního tvaru. Zároveň je ale velice přizpůsobivý a dokáže se vytvarovat podle lidského těla, ať už vaše dítě spí v jakékoli poloze. Při spánku by jej nemělo nic tlačit, zároveň by se nemělo jednat o příliš měkkou matraci a bonusem může být také provedení pro alergiky, které přirozeně větrá a netvoří se v něm prostředí pro roztoče. Takové jsou ovšem jen základní parametry a je důležité se věnovat i podrobnější specifikaci. 

Vyberte vhodnou tvrdost

I u dětí je nutné myslet na správnou tvrdost matrace. Děti spí mnohem déle než dospělí a jejich páteř se stále vyvíjí. Myslete na tuto skutečnost při výběru a zvolte tvrdší varianty. Ty nabízejí menší schopnost přizpůsobení tělu, což je u dětí ideální. V mladém věku by se totiž páteř měla formovat a držet se ve správné pozici, aby později děti netrpěly na bolest zad nebo hlavy. Až v pubertálním věku nebo dospělosti lze uvažovat o měkčích variantách nebo paměťových pěnách. 

Nebojte se svému dítěti dopřát prostor

Jakmile vaše děťátko vyroste z dětské postýlky, je čas mu pořídit vetší lůžko s kvalitní matrací. Čím více prostoru dítěti ve spánku dopřejete, tím lépe si odpočine v různých polohách, nebude se omezovat a ráno bude klidné a odpočaté. I přes to, že je dítě malé, neváhejte proto pořídit rozměrnější lůžko. Když děti trochu povyrostou do školního věku, tak jsou oblíbené postele 140×200 a v takových případech je matrace ideální po celou délku, tedy nedělené o rozměru 140x200cm. Může na posteli přespat s bratříčkem, sestřenicí nebo spolužákem a hlavně má kýžený prostor, protože pro děti je postel také místo, kde si hrají.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/baby-2598621_1280-1024x678.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/baby-2598621_1280-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníPři výběru kvalitní matrace pro dospělého stačí jen osobně zajít na prodejnu a vše si vyzkoušet nebo se poradit s odborníky na e-shopu. U dětí je ale situace komplikovanější, protože si mnohdy neumí říct, zdali jim je matrace pohodlná. Jejich těla jsou navíc ve vývinu, a proto je potřeba,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku