Milujete jízdu na kole? Aby byla opravdu velkou radostí, neměli byste zapomínat především na to, že by měla být také bezpečná. Proto je důležité se o vaše kolo vždy náležitě starat. To, co byste neměli v žádném případě podceňovat, to je kontrola před jízdou. Může vám vzít minutu času a přitom vás zachrání od řady problémů. To, na co byste se měli při kontrole zaměřit, jsou určitě různé šroubové spoje, které by měly pevně držet. Také je nezbytné vyzkoušet funkci vašich brzd, funkčnost zatáčení a odpružení, stejně jako je dobré zkontrolovat i stav pneumatik.

Problémy nepodceňujte

Pokud objevíte problém, je určitě třeba ho začít rychle, tedy v podstatě ihned řešit. Z jakého důvodu? Jelikož jedině tak budete mít jistotu, že na něho nezapomenete a že se daný problém nerozšíří. Dnes mnoho komplikací zvládnete opravit se základním nářadím. Pokud to s jízdou na kole myslíte vážně, a milujete třeba náročnější sjezdy, je dobré vozit s sebou náhradní díly na BMX. Díky nim můžete jakékoliv poškození během pár minut opravit a vydat se vstříc dalšímu sjezdu. Nemusíme připomínat, že právě toto je jedna z odnoží cyklistiky, kde kvalita a stav kola hraje roli více, než kdekoliv jinde.

Sami, nebo u odborníka?

Pokud na kole jezdíte spíše jenom pro zábavu, a to na krátké vyjížďky, je více než jasné, že zvládnete provést většinou jenom základní kontrolu před jízdou. Proto doporučujeme využít v daném směru odborníka, který vám kolo dokonale připraví. Ideálně vždy před začátkem sezony, díky čemuž ho budete moci po dobu několika měsíců bez jakýchkoliv problémů užívat. Samozřejmě u těch, kteří to myslí vážněji, by měla kontrola probíhat v častějších intervalech. Již zmíněné BMX díly by logicky měly být také vždy při ruce, jelikož vždy je lepší případnou opravu vyřešit ihned, bez nutnosti čekání na to, než konkrétní díl přijde.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/kola-a-příslušenství-titulka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/kola-a-příslušenství-titulka-150x150.jpgPR-leadersSportTipyMilujete jízdu na kole? Aby byla opravdu velkou radostí, neměli byste zapomínat především na to, že by měla být také bezpečná. Proto je důležité se o vaše kolo vždy náležitě starat. To, co byste neměli v žádném případě podceňovat, to je kontrola před jízdou. Může vám vzít minutu času...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku