Pracovní výkon člověka je ovlivňován spoustou různých aspektů. Abyste od člověka mohli očekávat nejvyšší výkon, musí být dotyčný zejména zdravý a v dobrém psychickém rozpoložení. Tento fakt si mnozí dnešní zaměstnavatelé již uvědomují a snaží se svým zaměstnancům vytvářet kvalitní pracovní podmínky, aby dokázali co nejefektivněji zacházet s jejich potenciálem.

Každý zaměstnanec je nahraditelný, ale…

V dřívějších dobách se vedení firem o fyzické a duševní zdraví zaměstnanců většinou vůbec nestaralo. Věřilo se totiž, že každý je nahraditelný – a každého zaměstnance že lehce nahradíte za nového. Doba se však změnila a s ní i přístup zaměstnavatelů. Vyškolení a zapracování nového pracovníka je dnes zkrátka pro firmy daleko dražší a časově náročnější než dříve.

Rozložení pracovní doby

Žádný člověk nedokáže v plném nasazení pracovat několik hodin v kuse, aniž by jen na chvíli polevil v soustředění. Občasné krátké přestávky jsou třeba. A proto není důvod k přílišnému démonizování toho, když si zaměstnanci občas odpoví na soukromé e-maily či si udělají rychlý nákup na e-shopu. Některé studie dokonce naznačují, že úplné odříznutí zaměstnanců od „nepracovní“ části internetu nevede k lepší efektivitě práce, ale jen k deprimovaným zaměstnancům.

Pokud byste ovšem měli vážné obavy, že se vaši zaměstnanci soukromým aktivitám věnují příliš, můžete se obrátit na profesionální bezpečnostní firmu – a zeptat se na možnost dodání systému na monitoring pracovní činnosti. Pomocí tohoto systému potom lze jednoduše odhalit, kolik času zaměstnanci tráví prací – a kolik svými soukromými záležitostmi.

Pracovní prostředí

Vliv na výkon člověka má i samotné pracovní prostředí. Důležité je hlavně: Udržovat ideální teplotní podmínky. Dbát na kvalitu osvětlení. Umožnit přístup k pitné vodě. A v neposlední řadě je důležité hledět na maximální kvalitu ergonomie pracovních prostorů (a pracovního vybavení).

V případě, že se o tématu softwarového monitoringu pracovní činnosti chcete dozvědět více, neváhejte kontaktovat profesionály z firmy Safetica, kteří vám poskytnou veškeré potřebné informace.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/bezpečnost-dat-titulka.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/bezpečnost-dat-titulka-150x150.pngPR-leadersEkonomikaZprávyPracovní výkon člověka je ovlivňován spoustou různých aspektů. Abyste od člověka mohli očekávat nejvyšší výkon, musí být dotyčný zejména zdravý a v dobrém psychickém rozpoložení. Tento fakt si mnozí dnešní zaměstnavatelé již uvědomují a snaží se svým zaměstnancům vytvářet kvalitní pracovní podmínky, aby dokázali co nejefektivněji zacházet s jejich...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku