Snad každé dítě spalo s plyšákem, snad každé dítě zbožňovalo zalézt v noci pod peřinu a přitulit se k hebkému, chlupatému kožíšku plyšového medvěda. Z dospělých už spí s plyšáky málokdo, ale přesto, přiznejte se, kdo odolá pohladit si plyšového medvěda a zabořit tvář do kožíšku?

A podobné vlastnosti má i nový textilní materiál – mikroplyš. Jedná se materiál podobný kožešině, s krátkými umělými chloupky, které tvoří hebký kožíšek a mají mnoho unikátních vlastností.

Pro alergiky ideální!

Mikroplyš je ideální pro alergiky – na rozdíl od některých přírodních i syntetických materiálů nevyvolávají přehnané reakce a nedrží se v nich roztoči. Látka je měkká a poddajná a přitom pevná. Není problém z ní ušít jakýkoliv střih a samozřejmě je dostupná v jakémkoliv barevném provedení i vzorování.

A v neposlední řadě je mikroplyš zkrátka hebká a příjemná na dotek – opravdu připomíná plyšové kožíšky medvídků našeho dětství.

Není proto divu, že se tento materiál začal používat i v oděvním průmyslu a postupně vznikaly první modely pracující s mikroplyšem jako látkou pro modní střihy. Nyní už lze oblečení z mikroplyše zakoupit běžně a jedná se opravdu o krásné a originální kousky. Mezi nejoblíbenější vzory patří ty inspirované přírodou a přírodní kožešinou – leopardí tečky nebo třeba gepardí pruhy. Hodí se zejména pro odvážné a originální modely. Mikroplyš jako oděvní materiál na ovšem první pohled nemusí sedět všem, ale věřte, stačí ho jen zkusit a zakrátko se stane běžnou součástí vašeho šatníku. Navíc zdaleka nemusí jít o takovou extravaganci. Tím, že je materiál syntetický se může, jak již bylo řečeno, v podstatě libovolně barvit a upravovat.

Nemůžete si dovolit kožešinu? Řešením je mikroplyš

Materiál, který dokonale imituje pravou kožešinu je dobrou alternativou i pro ty, kdo neodolají hebkým kožešinovým kabátům nebo doplňkům, ale přitom nechtějí přispívat k násilí, páchanému na zvířatech. Samozřejmostí jsou i umělé kožešiny a kůže, které se skvěle hodí do netradičních interiérů místo koberců.

Mikroplyš zkrátka stojí za to vyzkoušet. Tento moderní materiál má před sebou ještě velkou budoucnost.

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/mikroplyš-flanel.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/mikroplyš-flanel-150x150.jpgPR-leadersBydleníTipySnad každé dítě spalo s plyšákem, snad každé dítě zbožňovalo zalézt v noci pod peřinu a přitulit se k hebkému, chlupatému kožíšku plyšového medvěda. Z dospělých už spí s plyšáky málokdo, ale přesto, přiznejte se, kdo odolá pohladit si plyšového medvěda a zabořit tvář do kožíšku? A podobné vlastnosti má i nový textilní materiál –...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares