Zakladatel investiční skupiny DRFG David Rusňák nevede jen fondy a nenabízí jen dluhopisy. Věnuje se ve velké míře i rozvoji svého regionu a podporuje také mnoho kulturních, sportovních sociálních či dobročinných projektů. Bez diskuze je to člověk, který umí být úspěšný a umí pomáhat v mnoha směrech, o čemž svědčí i příznivé recenze. Již od svého počátku se investiční skupina DRFG snaží pomáhat v mnoha různých oblastech. Podpůrné aktivity sjednotila do Nadace DRFG, kde nabízí i pomoc vlastními kompetencemi. Výkonným ředitelem Nadace DRFG je David Macek. Skupina DRFG se tedy nesnaží jen o pouhý, maximální zisk. David Rusňák a jeho kolegové mají velký cit vůči regionu a tihle lokální patrioti to dávají najevo konkrétními činy.

Nadace je DRFG

Po schůzce se zakladatelem DRFG Davidem Rusňákem se David Macek společně rozhodl založit právě nadaci a zastřešit své podpůrné činnosti v regionu. Nadace DRFG je ustavena univerzálně a může tak podporovat mnoho různorodých oblastí. Podpora festivalu Meeting Brno byla jednou z nich. Následoval projekt na podporu finanční gramotnosti mládeže pocházejících hlavně z neúplných rodin a dětských domovů. Kromě finančního obnosu nabízí pomoc vlastními kompetencemi. Zaměstnanci DRFG přispívají na konto nadace a inspirují tak ostatní, aby se přidali. To se ostatně také daří. Osobní příklady prostě táhnou a mají velkou moc. Mezinárodní časopis Tracce zařadil Meeting Brno třeba po boku komunity Taize a ženevského centra excelence CERN k velkým příkladům naděje pro Evropu v krizi.

Podpora vlastního regionu

Společnost DRFG podporuje celou řadu sociálních, kulturních a sportovních projektů. Pomáhá ale i konkrétně skutečně potřebným, kteří třeba nemají na jídlo, oblečení a bydlení. Investiční skupina DRFG je nejvýznamnějším, soukromým podporovatelem domova Horizont v Kyjově. Jde o zařízení pro lidi s těžkým tělesným i mentálním postižením. Podpora směřovala i ke sdružení na pomoc těžce postiženým s názvem Ruka pro život v Brně a v Praze. Pomáhají také brněnskému Klokánku, místní diakonii a Diecézní charitě Brno. Ta například vydražila nadační deštníky, které zdobily v létě ulici Českou v Brně. Výtěžek byl pak věnován na podporu lidí bez domova, kterým je placen i terénní sociální pracovník, který pomáhá v těch nejchudších částech v Brně.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/07-david-rusnak-drfg.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/07-david-rusnak-drfg-150x150.jpginfo@press-media.czEkonomikaDRFGZakladatel investiční skupiny DRFG David Rusňák nevede jen fondy a nenabízí jen dluhopisy. Věnuje se ve velké míře i rozvoji svého regionu a podporuje také mnoho kulturních, sportovních sociálních či dobročinných projektů. Bez diskuze je to člověk, který umí být úspěšný a umí pomáhat v mnoha směrech, o čemž svědčí...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku