Je vám blízká japonská filozofie, náboženství a celkově toto myšlení a pohled na život? Zkuste kus této exotiky vnést také do svého příbytku. Japonský styl bydlení je ve světě čím dál více populární, není tedy divu, že si své oblíbence nalézá také u nás. Na co je tedy třeba se zaměřit, abyste doma vytvořili doslova zenovou oázu?

V čem tkví zenová oáza

Východní interiéry v japonském stylu se vyznačují spíše tradičními než moderními prvky. Typické jsou čisté linie, útulnost i vzdušnost, elegance a jednoduchost, přičemž funkčnost je vždy na prvním místě. V japonském bydlení má totiž vše své místo i jasný účel. Japonské interiéry se vyznačují také vztahem k přírodě a nezaměnitelným minimalismem. Barevná paleta je však skromná, hojně užívané je bílé pozadí, které je nejčastěji doplněné o odstíny černé, červené a zlaté.

Dominanty v přírodním duchu

Japonský styl se nese v přírodním duchu, dominantní prvky, jako jsou podlaha, dveře a větší kusy nábytku, jsou tedy tvořeny především přírodními materiály, přičemž převažuje bambus a samozřejmě dřevo. Co se týče podlahové krytiny, v tradičních japonských příbytcích se na podlaze nacházejí nejčastěji tatami, neboli speciální multifunkční rohože, jež lze využít ke spánku, chůzi, práci nebo posezení. V naší kultuře se jedná o velmi extravagantní řešení, častěji se tedy dává přednost klasické dřevěné podlaze nebo její alternativní variantě v podobě laminátových podlah. Obě varianty vyhovují nejen svoji účelností a praktičností, ale i svoji vizuální stránkou, díky níž perfektně zapadnou do celkového stylu. Krom podlahy zkuste do interiéru zakomponovat i nábytek z přírodních materiálů. Volte však pouze nezbytné prvky, aby byla zachována patřičná vzdušnost. Vyzkoušet můžete například bambusové kousky, které vypadají naprosto božsky. Při výběru nábytku, ale i dalších prvků, je kladen důraz na vzdušnost a skladnost. Namísto dveří tak například do obývacího pokoje můžete umístit posuvné japonské stěny, jež dodají interiéru opravdový japonský nádech.

Upřednostněte kvalitu před kvantitou

Doplňky volte opravdu v jen omezeném množství. Zakomponovat můžete japonské symboly a ornamenty, vonné svíčky nebo typické bonsaje. Kamenné a hedvábné dekorace, textilie a rýžový papír dodají vašemu interiéru patřičný japonský nádech. Opomenout byste neměli také japonský čajový servis. Čajový obřad je v Japonsku totiž opravdovým rituálem. Pomáhá mimo jiné oprostit od každodenního spěchu a problémů. Ve většině případů probíhá rituál v sedu na podlaze u velmi nízkého stolku. Pro navození japonské atmosféry můžete takovýto relaxační koutek vytvořit také u sebe doma. Postačí vám k tomu měkké polštáře a malý stolek s čajovým servisem.

Tak, vytvořte čistý a harmonický interiér se špetkou exotiky i u vás doma!

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Milujete-Japonsko-Přeneste-trochu-této-exotiky-také-do-svého-interiéru-1024x734.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Milujete-Japonsko-Přeneste-trochu-této-exotiky-také-do-svého-interiéru-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníJe vám blízká japonská filozofie, náboženství a celkově toto myšlení a pohled na život? Zkuste kus této exotiky vnést také do svého příbytku. Japonský styl bydlení je ve světě čím dál více populární, není tedy divu, že si své oblíbence nalézá také u nás. Na co je tedy třeba...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku