Zmrzliny k létu jednoduše patří. I když se tato oblíbená pochoutka objeví v mrazáku každého z nás, možná si nevíte rady s nákupem kvalitního nanuku nebo jeho převozem. Co jste o zmrzlinách nevěděli a na co si dávat pozor?

Po výběru nanuků už nikde nezastavujte

Jeli jste nakoupit jídlo na nadcházející týden a po výběru zmrzliny ještě hledáte zapomenuté části nákupu nebo jste po cestě domů zastavili u oblíbené drogerie? V takovém případě byste měli trochu změnit svůj přístup, neboť zmrzlina v horkém autě velmi rychle taje.

Zklamání po rozbalení

Otevřeli jste si oblíbenou zmrzlinu, ale vypadá tak trochu divně? Má jiný tvar, zvláštní barvu nebo cítíte zápach? V takovém případě ji určitě nejezte. Je totiž možné, že byla špatně skladována a změnilo se její mikrobiologické složení. Pokud byste se rozhodli ji přesto sníst, mohli byste si naběhnout na nemilou střevní příhodu. Co ale dělat, když jste narazili na takový výrobek? Celou situaci můžete nahlásit na Státní zemědělské a potravinářské inspekci, která váš podnět prošetří.

Dívejte se na datum spotřeby

Jak dlouho nanuky vydrží? Vždy je důležité zkontrolovat datum spotřeby, neboť výrobce přesně ví, do kdy jeho výrobek zůstane v té nejlepší kvalitě. Do kvality výrobku vstupují ale i další faktory, jako je např. správné skladování nejen v obchodech, ale i při samotné přepravě. Proto je dobré nanuky kupovat u ověřených dodavatelů, kteří dokáží zaručit, že prodávané zboží bude v té nejlepší možné kvalitě.

Důležitá je prevence

Jak ale zajistit, abyste nakoupené mražené potraviny odvezli v co nejlepším stavu domů? Ať už jde o zmrzliny, maso nebo mražené ovoce, používejte nákupní tašky, které jsou speciálně určené na mražené potraviny. Nákup poté uložte pro převoz do prostoru pro cestující, kde je možné zapnout klimatizaci a ochladit prostory auta i ve vysokých teplotách.

Zmrzliny pro mnoho z nás symbolizují léto. Nenechte si jej zkazit nepříjemnými potížemi a dbejte na co nejlepší výběr této mražené pochoutky.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/05/ice-cream-g8deea14ba_640.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/05/ice-cream-g8deea14ba_640-150x150.jpgsvet zenyTipymražené ovoce,mražené potraviny,nanuky,potraviny,skladování zmrzliny,zmrzlinaZmrzliny k létu jednoduše patří. I když se tato oblíbená pochoutka objeví v mrazáku každého z nás, možná si nevíte rady s nákupem kvalitního nanuku nebo jeho převozem. Co jste o zmrzlinách nevěděli a na co si dávat pozor? Po výběru nanuků už nikde nezastavujte Jeli jste nakoupit jídlo na nadcházející...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku