Jsou lidé, kteří prostředí fitness centra doslova zbožňují a dělá jim radost návštěva posilovny i skupinových lekcí. Zároveň však jsou i takoví, které cvičení s pomůckami nebaví nebo ti, kteří přes svůj ostych nedokáží do fitka vstoupit. Ať už to máte jakkoliv, nedovolte svému strachu, aby vás brzdil na cestě k cíli. Existuje mnoho cest, jak se do toho položit naplno a dobře se cítit. Ukážeme si čtyři šikovné aplikace, které vám s tím pomohou.

Čeho chcete dosáhnout a které aplikace vám pomohou k cíli?

Pravidelnost

Při cvičení není tak důležité, abyste byli nejlepší, nejrychlejší, nejkrásnější nebo nejsilnější. Ale jde jen o to, abyste udrželi pravidelnost a aby vás to bavilo. A jak se začnete den za dnem zlepšovat, bude vás to bavit čím dál tím víc. S udržením pravidelnosti vám pomůže aplikace 30 Day Fitness Challenge, která nahrazuje osobního trenéra. Během pouhých 30 dní shodíte kila, vybudujete si svalovou hmotu a celkově budete více aktivní. Zkuste to a nejspíš nebudete chtít přestat.

foto: 30dayfitness.app

Zlepšování výkonů

Za sportovní výkon můžete považovat jakýkoliv pohyb od cyklistiky, bruslení, plavání, běhu až po sekání trávníku. Aplikace Strava (ze švédského sträva = usilování, snažení) vám bude zaznamenávat sportovní výkony, jejich čas, pokořenou vzdálenost i vaše tempo. Po výkonu ukáže statistiky, ve kterých můžete sledovat, jak se postupem času zlepšujete. Sdílení výkonů s přáteli vás bude motivovat ke zlepšování vlastních výsledků, a kdo ví, třeba tu najdete i parťáka na kolo nebo na běhání.

foto: Strava.com

Příprava tréninkových plánů

Pokud tápete v tom, co, kdy a jak cvičit, pak je pro vás perfektní aplikace Nike Training Club. Nepotřebujete nic, a můžete cvičit ihned rovnou z vašeho obýváku. Na začátek je dobré zvolit 4týdenního průvodce pro zlepšení kondice. 6týdenní tréninkový plán pomáhá zlepšovat vytrvalost a celkovou fyzickou kondici. 4týdenní cvičení s váhou vlastního těla přináší skvělé výsledky v podobě prokresleného svalstva. 8týdenní trénink je určen těm, kteří chtějí posílit svaly s pomocí náčiní ve fitku. Celkem zde najdete 190 tréninků v rozsahu 15–45 minut a navíc jsou zdarma.

Podpora změny životního stylu

Změnit životní styl může zabrat pouhých 10 až 25 minut denně. To není tak moc, viďte? Aplikace Freeletics sestavená profesionálními atlety zahrnuje propracovaná videa i animace cviků, díky kterým získáte podrobný návod k tomu, jak správně cvičit. Až 900 variant tréninku vám umožní procvičit všechny tělesné partie ve vámi zvolené obtížnosti. Používání aplikace vám zpříjemní i její přehledné rozhraní s názvy cviků, počty opakování i měřením času.

foto: freeletics.com

Pro co nejefektivnější dosažení výsledků je nastavení programu The 1:1 Diet v každém Kroku unikátní jak skladbou jídelníčku, tak doporučením sportovních aktivit. Aplikace, které zmiňujeme, můžou klientům ušetřit rozhodování, jakou aktivitu pro daný den zvolí. Bezprostředně po úvodní konzultaci vyhodnotí váš osobní výživový poradce, kde s programem začít. Jste připraveni? Jdeme na to.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/10/tri-1-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/10/tri-1-150x150.jpginfo@press-media.czZdravíJsou lidé, kteří prostředí fitness centra doslova zbožňují a dělá jim radost návštěva posilovny i skupinových lekcí. Zároveň však jsou i takoví, které cvičení s pomůckami nebaví nebo ti, kteří přes svůj ostych nedokáží do fitka vstoupit. Ať už to máte jakkoliv, nedovolte svému strachu, aby vás brzdil na...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku