Motorky jsou v současné době koníček, kterému přichází na kloub čím dál více lidí. Lidé zkrátka potřebují do svého života dostat adrenalin a napětí, což jim motorky umožňují. Je velice zajímavé, že se už nejedná jen o typický koníček mužů, ale že stále více žen přichází na kloub také tomuto hobby. Ženy si sice nekupují motorky těžké a výkonné, ale také si užívají svých individuálních jízd na těchto strojích. Pokud i vy uvažujete nad tím, že si motorku koupíte, měli byste mít na paměti, že motorkou to nekončí.

Koupit si motorku je pěkně drahá záležitost. Samotná motorka je drahá záležitost, ovšem k ní je nutné si koupit další motorkářské vybavení, které rozhodně neobsahuje jen přilbu a rukavice. Podívejme se na základ motorkářského vybavení, do kterého bychom měli investovat hned, co si motorku přivezeme domů.

1) Oblečení

Bez vhodného moto oblečení byste neměli usednout na motorku. Na motorce byste se měli cítit příjemně, oblečení by vám rozhodně nemělo překážet a nemělo by plandat mezi nohama či na rukou. Je nutné si koupit vhodné moto bundy a k tomu kalhoty na motorku, alternativou jsou také kombinézy, které jsou v mnohých směrech pohodlnější, ovšem první možnost je zase praktičtější.

K moto oblečení si pořiďte také vhodné motorkářské rukavice, které ochrání při jízdě ruce, nezapomeňte ani na moto boty, které by měly perfektně padnout.

2) Chrániče

Na chrániče se rozhodně nesmí zapomínat. Vždyť právě chrániče mohou minimalizovat následky případných úrazů. Investovat je třeba do přilby, která případně zachrání to nejdůležitější při pádu, a sice hlavu. Měla by být kvalitní a měli byste se na ni spolehnout.

Další nepostradatelnou věcí jsou chrániče páteře, hrudníku, ramen a také motorkářské brýle, jež při jízdě chrání zrak řidiče, bez něhož by řidič nemohl na motorce jezdit.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/motorbike-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/motorbike-150x150.jpginfo@press-media.czAuto-motomotorkářské brýleMotorky jsou v současné době koníček, kterému přichází na kloub čím dál více lidí. Lidé zkrátka potřebují do svého života dostat adrenalin a napětí, což jim motorky umožňují. Je velice zajímavé, že se už nejedná jen o typický koníček mužů, ale že stále více žen přichází na kloub také...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku