To, že společnost ELTON hodinářská, jediný český výrobce hodinek PRIM, ctí tradice, je všeobecně známá věc. Proto se nelze divit, že v Novém Městě nad Metují vznikla další limitovaná edice k oslavě 100. výročí vzniku Československa. CZECHOSLOVAK GROUP (CSG), skupina, do které společnost ELTON hodinářská patří, věnoval speciálně vyrobené hodinky Národnímu technickému muzeu.

Jaký jiný název by tato limitovaná edice měla nést, než právě REPUBLIKA. Hodiny, které vznikly ve spolupráci se studii Olgoj Chorchoj a Marvil, se staly naprostou senzací  a dle slov tiskové mluvčí společnosti ELTON hodinářská, Adély Dittmannové, jsou již dokonce v základní stříbrné variantě vyprodány.
Co se týče designu, hlavní roli hrál minimalismus. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása. V případě těchto hodinek, se opravdu čistota ciferníku vyplatila. Ten totiž místo číslic nese pouze název této edice “REPUBLIKA”, který je stylizován do tehdejšího písma.

Jedinečné jsou také použitým materiálem. V tomto případě jde o stříbro, díky čemuž je pouzdro o to víc unikátní a tím, že je podkosené, je objem opticky menší.  Korunka hodinek má 18 zubů, čímž opět odkazuje na důležitý rok naší historie. Hodinky jsou osazeny in–house mechanickým strojkem PRIM cal. 103 s ručním nátahem a mimostřednou vteřinovou ručkou.  S odkazem na 100 let naší republiky vzniklo tedy právě 100 hodinek ve stříbrné variantě a 18 ve variantě zlaté.
A právě tyto hodinky k výročí republiky budou k vidění v Národním technickém muzeu (NTM) na výstavě, která nese název „Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět“. Výstava byla slavnostně zahájena 18. října 2018 a bude pro veřejnost otevřena až do 30. června 2019.

Po ukončení výstavy, se hodinky přidají do sbírky NTM, ve které už několik kousků hodinek PRIM je.  

Kromě těchto hodinek budete moct během výstavy shlédnout i další výrobky této značky. Jde například o hodinky z řady ORLÍK, ORLÍK Anthropoid. Ta byla vyrobena k připomenutí  75. výročí operace Anthropoid, během níž českoslovenští výsadkáři zneškodnili Reinharda Heydricha, přičemž 75 kusů této edice se vyprodalo za pouhé dva týdny.

Mimo to, se budete moci seznámit s příběhy slavných osobností, či dalších firem, které se zasloužily o to, že se Československo dostalo do povědomí celého světa.

Tereza Kulíková

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/IMG-16-1024x624.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/IMG-16-150x150.jpginfo@press-media.czVýstavy a akceMade in CzechoslovakiaTo, že společnost ELTON hodinářská, jediný český výrobce hodinek PRIM, ctí tradice, je všeobecně známá věc. Proto se nelze divit, že v Novém Městě nad Metují vznikla další limitovaná edice k oslavě 100. výročí vzniku Československa. CZECHOSLOVAK GROUP (CSG), skupina, do které společnost ELTON hodinářská patří, věnoval speciálně vyrobené...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku